Home / Aktualności / Jan Niemierko- Masiukiewicz odznaczony
Jan-Niemierko-Masiukiewicz

Jan Niemierko- Masiukiewicz odznaczony

Jan-Niemierko-MasiukiewiczW siedzibie Stowarzyszenia Twórców Kultury Nadbużańskiej im. Janusza Kalinowskiego we Włodawie Wiesław Holaczuk, starostwa włodawski, udekorował odznaką honorową ,,Zasłużony dla Kultury Polskiej,, wieloletniego prezesa tego stowarzyszenia. Odznakę przyznał mu minister kultury i dziedzictwa narodowego.

Od najmłodszych lat nosiłem w sobie niepokój twórczy- mówi o sobie pan Jan. Najpierw pociągała mnie bardzo muzyka i już w wieku 6 lat zacząłem uczyć się gry na akordeonie na lekcjach prywatnych, następnie w Ognisku Muzycznym. W młodości pociągał mnie sport, zwłaszcza ćwiczenie na przyrządach. W czasie pracy zawodowej w armii mogłem grać i ćwiczyć w każdej wolnej chwili.

Prezes w działalność społeczną i rozwijanie swoich licznych twórczych talentów oddał się w pełni , będąc na emeryturze. Od roku  1994 mówi będąc już na emeryturze znalazłem czas na zapisywanie myśli i przemyśleń. Do końca 1995 roku zapisków rymowanych i prozą nazbierało się na spory notes. W 2005 roku dowiedziałem się przypadkowo,że przy Włodawskim Domu Kultury istnieje grupa twórców amatorów , a wśród nich poeci , rzeźbiarze , malarze , rysownicy , wycinankarze i wikliniarz. W listopadzie 2005 r. powołano nowy zarząd STKN, którego zostałem prezesem. Po sporych kłopotach udało się wynegocjować od starostwa budynek po straży granicznej we Włodawie przy Al. J. Piłsudskiego 52.

Początkowo stowarzyszenie zarejestrował były jego prezes Tomasz Korzeniowski w rejestrach powiatu jako zwykłe. Był on twórcą pierwszego statutu oraz nazwy. Zaproponowałem podział na grupy twórcze mówi prezes. I tak powstały rzeźbiarska , malarska , poetycka , zawodów rzadkich. Później do nas dołączyły ,, Kresowianki,, .

Pan Jan mówi , że najbardziej w życiu przydały mu się nawyki w armii , takie jak : dążenie do celu, szukanie najlepszego sposobu na realizację zamierzenia oraz zdolności organizacyjne.

To wyjątkowy człowiek o wszechstronnych talentach opowiada Wiesław Holaczuk. Nie tylko w całości oddany kulturze , a przede wszystkim osoba o wielkiej kulturze osobistej. Zawsze jest uśmiechnięty, pomocny i przyciągający swoją osobowością i niespożytą energią innych. Tak naprawdę Stowarzyszenie i pan Jan to jedno.

źródło: Nowy Tydzień

 

About TV Włodawa

17 odwiedzających teraz
0 gości, 17 bots, 0 członków
Cały czas: 569 o godz. 01-18-2023 01:44 pm UTC
Najwięcej dzisiaj: 21 o godz. 12:30 am UTC
Ten miesiąc: 569 o godz. 01-18-2023 01:44 pm UTC
Ten rok: 569 o godz. 01-18-2023 01:44 pm UTC