Home / Kultura / Sztuka / Jak powstawał pierwszy papier
martynka

Jak powstawał pierwszy papier

Jak powstawał pierwszy papier, jak go zdobiono i czy trudne jest pisanie prawdziwym piórem? Odpowiedzi na te oraz wiele innych pytań poznali przedszkolaki ze szkół podstawowych w Orchówku, Korolówce i Różance podczas warsztatów papierniczych. Każdy uczestnik wykonał kartkę papieru metodą czerpania, mógł wykonać pieczęć lakową z inicjałem swojego imienia, napisać piórem swoje imię oraz zabarwić kartkę metodą japońską.

Warsztaty oprócz części praktycznej zawierały odrobinę historii, barwnie i ciekawie opowiedzianej przez prowadzących warsztaty. Zajęcia odbyły się w świetlicy wiejskiej w Korolówce, w sumie wzięło w nich udział ponad 100 uczestników. Prowadzili je przedstawiciele Czerpalni Papieru Kalander z Gliwic na zaproszenie referatu kultury Urzędu gminy Włodawa. Warsztaty papiernicze to kolejne, po warsztatach przyrodniczych w zamojskim ZOO, zorganizowane w ramach projektu „Przedszkolak – Mały Ekolog” skierowanego do najmłodszych uczniów gminnych szkół, dofinansowanego przez Wojewódzki Fundusz Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej w Lublinie.

 

źródło : gmina-wlodawa.pl

About TV Włodawa

Leave a Reply

Your email address will not be published.

12345

Możesz użyć następujących tagów oraz atrybutów HTML-a: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>

30 odwiedzających teraz
1 gości, 29 bots, 0 członków
Cały czas: 569 o godz. 01-18-2023 01:44 pm UTC
Najwięcej dzisiaj: 40 o godz. 06:18 am UTC
Ten miesiąc: 55 o godz. 09-13-2023 10:04 am UTC
Ten rok: 569 o godz. 01-18-2023 01:44 pm UTC