Slide background
Home / Sport / IV Mistrzostwa Polski i Koluchstyl w Lublinie.
pankration

IV Mistrzostwa Polski i Koluchstyl w Lublinie.

4 w niedziele na hali Lublinianki odbyły się IV Mistrzostwa Polski w Koluchstyl. Organizatorem turnieju był lubelski klub zapaśniczy ZTS Sokół Lublin. Do zawodów przystąpiło blisko 160 zawodników z całego kraju, którzy reprezentowali kluby judo,sumo, ju-jitsu i zapasów.

Koluchstyl to odmiana ju-jitsu łącząca w sobie techniki zapasów, sumo i judo. Celem zawodów było promowanie tej dyscypliny jak i innych sportów chwytanych oraz współzawodnictwo sportowe młodzieży.

Zawody rozgrywane były na dwóch matach, a walki odbywały się w systemie trzech rund. Zwyciężyć rundę można było wypychając przeciwnika za mate, techniki kończące(poddanie się) lub wskazanie sędziowskie.

Zawodnicy z włodawskiego Klubu Pankration pierwszy start na tego typu zawodach mogą uznać za bardzo udany.

W kat do 82 kg junior bezkonkurencyjny okazał się Mateusz Mazuruk wygrywając cztery walki zdobył złoto, tym samym pierwszy dla Włodawy tytuł Mistrza Polski w tej dyscyplinie. W kat do 70 kg junior Mateusz Kuchalski wygrał trzy walki i zdobył srebrny medal, w tej samej dywizji po dwóch zwycięskich walkach na trzecim miejscu uplasował się Edwin Klimczuk. W klasie senior do 73 kg po czterech pojedynkach brązowy medal wywalczył Kamil Zelński.