Slide background
Slide background
Slide background
Slide background
Slide background
Slide background
Slide background
Home / Kultura / Sztuka / IRA i inne gwiazdy
imgres

IRA i inne gwiazdy

Dni Włodawy zaplanowano w tym roku na 18 i 19 czerwca. – Chcemy nieco urozmaicić imprezę, dlatego w sobotę będzie więcej muzyki popowej. Natomiast niedziela upłynie pod znakiem rocka – informuje burmistrz Włodawy Wiesław Muszyński. Trwają rozmowy w sprawie szczegółów sobotniego koncertu. Już wiadomo natomiast, że gwiazdą drugiego dnia święta miasta będzie zespół IRA.

Druga sztandarowa impreza we Włodawie odbędzie się w dniach 13 – 17 lipca. W trakcie XXIV edycji Międzynarodowego Poleskiego Lata z Folklorem będą się prezentowały zespoły folkowe z Polski i zagranicy. Na zakończenie festiwalu planowany jest koncert folkowy.
Władze miasta myślą również o organizacji większej imprezy w sierpniu. Miałaby ona przyciągnąć turystów i wypełnić lukę pomiędzy lipcowym Latem z Folklorem a organizowanym we wrześniu Festiwalem Trzech Kultur. Jednym z pomysłów jest powtórzenie kina letniego w bardziej rozwiniętej formie. W ubiegłym roku zostało ono zorganizowane po raz pierwszy i cieszyło się dużym zainteresowaniem.

WIĘCEJ W NOWYM TYGODNIU

To nie jedyne imprezy, które odbywać się będą na terenie Włodawy. – Praktycznie przez cały rok odbywać się będą w mieście różnego rodzaju mniejsze wydarzenia kulturalne. Jeszcze w lutym (27) we Włodawskim Domu Kultury wystąpi krakowski kabaret Nomen Omen. Jego współzałożycielką jest pochodząca z Włodawy Magdalena Kubicka. Będzie również koncert z okazji Dnia Kobiet. Planujemy organizację majówki we Włodawie. W grudniu zaprosimy mieszkańców i turystów na kolejne wydarzenia w klimacie świątecznym – wylicza W. Muszyński.
Miasto chce również włączyć się w organizację Nadbużańskiego Festiwalu Organowego. Koncerty organowe w wykonaniu muzyków z kraju i zagranicy cieszą się coraz większą popularnością. Stanowią one uzupełnienie kulturalnej oferty Włodawy.

źródło: Nowy Tydzień

About TV Włodawa

27 odwiedzających teraz
1 gości, 26 bots, 0 członków
Cały czas: 479 o godz. 07-29-2015 12:09 am UTC
Najwięcej dzisiaj: 35 o godz. 02:10 am UTC
Ten miesiąc: 94 o godz. 09-18-2019 09:29 am UTC
Ten rok: 398 o godz. 02-24-2019 11:41 am UTC