Home / Aktualności / III Gala Sportów Walki w Chełmie
galachelm

III Gala Sportów Walki w Chełmie

Siedem walk, jedna o pas Profesjonalnej Ligi MMA, występ Rafała „Łabędzia” Łabędzkiego, rozstrzygnięcie plebiscytu na najpopularniejszych sportowców Chełma, pokazy sztuk walki i inne atrakcje – wszystko to będzie można obejrzeć na III Gali Sportów Walki, która już 23 listopada odbędzie się w Chełmie. Jej organizatorami są redakcja Nowy Tydzień i Miejski Ośrodek Sportu i Rekreacji. Patronat honorowy sprawuje prezydent Agata Fisz. Wszystkie walki po raz pierwszy w Chełmie odbędą się w klatce, czyli tzw. oktagonie.

galachelm

To będzie trzecia Gala Sportów Walki w Chełmie. Tym razem na arenie zaprezentują się zawodnicy Profesjonalnej Ligi MMA. Kibice obejrzą aż siedem walk i jedną o pas PL MMA. Całość poprowadzi znany aktor Jacek Lenartowicz. Po raz pierwszy w Chełmie amatorzy mocnych wrażeń będą mogli obejrzeć walki w profesjonalnej klatce, takiej samej, jakiej walczą zawodnicy najlepszej federacji świata UFC.
W pojedynku o pas PL MMA w kategorii do 66 kg ma wystąpić Radosław Piechnik – trzeci zawodnik w swojej kategorii wagowej w Polsce, uczestnik jednej z największych gal MMA w Europie, M-1 Global w Sankt Petersburgu. Piechnik to zawodnik o bardzo dużych umiejętnościach, który gwarantuje wysoki poziom.
W pozostałych pojedynkach jeszcze nie znamy wszystkich nazwisk zawodników. Wiadomo, że w kategorii do 93 kg, czyli tej najcięższej, Artur Mroczek zmierzy się z Adrianem Gwioździkiem. W wadze do 84 kg Amadeusz Arczewski będzie bił się z Bartłmiejem Chyrkiem. W wadze do 77 kg kibice zobaczą dwie walki. Maciej Biłas skrzyżuje rękawice z Adamem Stepnikiem, a Przemysław Kośnik powalczy z Arturem Kamińskim. Trzy walki odbędą się w kategorii do 66 kg. Na swoich przeciwników czekają: widowiskowo walczący Kamil Łebkowski, zawodnik o bardzo dużych umiejętnościach, gwarantujący emocje, Kamil Maroń i Przemysław Selwa. – Niewykluczone, że jeszcze mogą ulec zmiany, bo MMA to sport, w którym bardzo łatwo o kontuzję, a niektórzy zawodnicy do Gali w Chełmie jeszcze mają w planach inne walki – mówi Mirosław Okniński, szef Profesjonalnej Ligi MMA. – Mogę zapewnić chełmskich kibiców, że zawodnicy, którzy przyjadą na Galę do Chełma, prezentują wysoki poziom i dostarczą widzom wielu emocji.

Widzom w Miejskiej Hali Sportowej zaprezentuje się też chełmianin Rafał „Łabędź” Łabędzki, gwiazda hip-hopu, który specjalnie na potrzeby Gali pracuje nad nowym utworem, poświęconym właśnie tej imprezie.

Honorowy patronat nad Galą sprawuje prezydent Agata Fisz.

 

źródło: mosir chełm

About TV Włodawa

15 odwiedzających teraz
0 gości, 15 bots, 0 członków
Cały czas: 569 o godz. 01-18-2023 01:44 pm UTC
Najwięcej dzisiaj: 29 o godz. 10:26 am UTC
Ten miesiąc: 93 o godz. 07-11-2024 04:48 am UTC
Ten rok: 303 o godz. 02-01-2024 08:55 pm UTC