Slide background
Slide background
Slide background
Slide background
Slide background
Slide background
Home / Na Sygnale / I EDYCJA WARSZTATÓW Z ZAKRESU WSPÓŁPRACY POLICJI I STRAŻY GRANICZNEJ
straz graniczna

I EDYCJA WARSZTATÓW Z ZAKRESU WSPÓŁPRACY POLICJI I STRAŻY GRANICZNEJ

Policjanci z pięciu jednostek lubelskiego garnizonu wzięli udział w I edycji warsztatów szkoleniowych z zakresu współpracy Policji i Straży Granicznej. Szkolenie odbyło się na terenie Placówki Straży Granicznej we Włodawie. Celem tego przedsięwzięcia było podniesienie poziomu wiedzy i umiejętności funkcjonariuszy w zakresie realizacji zadań związanych z działaniami o charakterze prewencyjnym.

Położenie geograficzne Lubelszczyzny ma duże znaczenie. Przez woj. lubelskie biegnie wschodnia granica Polski z Białorusią i Ukrainą. Województwo lubelskie to też obszar wielu tras tranzytowych na wschód. Specyficznymi zagrożeniami wpisującymi się w specyfikę tego obszaru są przestępstwa przygraniczne. Dlatego też konieczna staje się współpraca Policji i placówek Straży Granicznej.

Za bezpieczeństwo i porządek na terenie  przyległym do wschodniej granicy państwa odpowiedzialnych jest pięć jednostek Policji: KMP w Białej Podlaskiej, KMP w Chełmie, KPP w Tomaszowie,  KPP  w Hrubieszowie i KPP we Włodawie. Dlatego tez policjanci z powyższych jednostek na bieżąco współpracują z poszczególnymi placówkaimi SG. Kilka dni temu wzięli udział w I edycji warsztatów szkoleniowych z zakresu współpracy obydwu służb.

Celem szkolenia, które miało miejsce na terenie  Placówki Straży Granicznej we Włodawie było podniesienie poziomu wiedzy  i umiejętności funkcjonariuszy Policji w zakresie realizacji zadań związanych  z organizowaniem wspólnych z SG działań  o charakterze prewencyjnym oraz zasad współpracy i współdziałania zmierzających do poprawy realizacji wspólnych przedsięwzięć.  Współpraca służb przejazwia się m.in. w  kontroli legalności pobytu cudzoziemców, przeprowadzaniu wspólnych akcji drogowych, kontroli targowisk.

straz graniczna straz graniczna 2

Podczas wizyty pogranicznicy zaprezentowali policjantom sprzęt techniczny – m.in. optoelektronikę, transport, uzbrojenie, łączność. Mundurowi mieli także możliwość zobaczyć funkcjonowanie wieży obserwacyjnej oraz pojazdu obserwacyjnego. W formie wykładów połączonych z prezentacjami multimedialnymi policjanci zapoznali się     z metodami ukrywania przedmiotów podlegających ograniczeniom lub zakazowi wwozu na terytorium Polski i ich ujawnianiem, rodzajami dokumentów uprawniających do przekraczania granicy państwowej i metodami ich fałszerstw oraz z kontrolą legalności pobytu cudzoziemców na terytorium RP.

To nie ostatnie takie szkolenie. Niebawem odbędzie się II cykl warsztatów, tym razem organizowany przez funkcjonariuszy Policji.

AK

About TV Włodawa

6 odwiedzających teraz
2 gości, 4 bots, 0 członków
Cały czas: 479 o godz. 07-29-2015 12:09 am UTC
Najwięcej dzisiaj: 59 o godz. 09:50 am UTC
Ten miesiąc: 151 o godz. 03-13-2018 10:38 am UTC
Ten rok: 152 o godz. 02-05-2018 11:18 am UTC