Slide background
Slide background
Slide background
Slide background
Slide background
Home / Kultura / Sztuka / Hola zachwyciła
DSC_4092-696x464

Hola zachwyciła

(28 lipca) Już 23. Jarmark w Holi znów przyciągnął tysiące gości. Tym razem deszcz nie przeszkodził tysiącom odwiedzających, za to upał nieco doskwierał. Atrakcji w Holi jak zwykle nie zabrakło, były m.in. wystawy malarskie, kiermasze, prezentacja smakołyków regionalnych oraz występy zespołów ludowych pogranicza. Imprezę zorganizowało Towarzystwo Miłośników Skansenu Kultury Materialnej Chełmszczyzny i Podlasia w Holi. Wystawców było ponad dwustu.

Jarmark rozpoczął się o godzinie 9 kiermaszem. Było można obejrzeć i kupić rzeźby, wyroby garncarskie, kompozycje kwiatowe, wyroby ze słomy i wikliny. Nie zabrakło też staroci, potraw regionalnych, miodów oraz wyrobów z wosku. Szczególne zainteresowanie wśród turystów wzbudziła tradycyjna procesja wokół kościoła, w której uczestniczyły setki wiernych.

Tuż po godzinie 13 na holeńskiej scenie pojawiły się ludowe zespoły śpiewacze z Chełmszczyzny, Podlasia i Ukrainy.

Warto dodać, że Towarzystwo Miłośników Skansenu otrzymało w tym roku prestiżowy tytuł Wschody Powiatu Włodawskiego.

– To jest naprawdę fenomen na skalę europejską – mówi starosta Andrzej Romańczuk. – Takiego drugiego wydarzenie próżno szukać w całej Polsce. Dlatego też na pewno wystąpimy dla Jarmarku Holeńskiego o tytuł Produktu Turystycznego Lubelszczyzny.

Jarmark Holeński w powiecie włodawskim to wielkie święto poleskiej tradycji i obrzędowości połączone z pięknym religijnym misterium. Jarmark nierozerwalnie złączony jest z odpustem – praznikiem ku czci patrona tutejszej cerkwi – św. Antoniego Peczerskiego.

About TV Włodawa

18 odwiedzających teraz
2 gości, 16 bots, 0 członków
Cały czas: 479 o godz. 07-29-2015 12:09 am UTC
Najwięcej dzisiaj: 25 o godz. 02:07 am UTC
Ten miesiąc: 56 o godz. 08-04-2022 03:45 pm UTC
Ten rok: 160 o godz. 07-07-2022 04:24 pm UTC