Slide background
Slide background
Slide background
Slide background
Slide background
Home / Aktualności / Historyczny wyczyn M. Wólczyńskiego z PG 1
pg1-marek-wolczynski

Historyczny wyczyn M. Wólczyńskiego z PG 1

Sukcesy uczniów Publicznego Gimnazjum nr 1 we Włodawie w wojewódzkich konkursach przedmiotowych, organizowanych przez Lubelskiego Kuratora Oświaty, nie są rzadkością, ale jeszcze nigdy się nie zdarzyło, by jedna osoba zdobyła tytuł laureata w aż czterech konkursach.

Takim osiągnięciem może się poszczycić Marek Wólczyński z klasy IIIa, który po raz pierwszy w historii szkoły, w tym roku szkolnym znalazł się w gronie najlepszych uczniów województwa lubelskiego w konkursach języka niemieckiego, biologicznym, polonistycznym i w krasomówczym. Dzięki temu jest zwolniony ze wszystkich części egzaminu gimnazjalnego: humanistycznej, matematyczno-przyrodniczej i języka obcego nowożytnego i otrzymuje z nich maksymalną liczbę punktów.

pg1-marek-wolczynskiMarek Wólczyński jest prymusem włodawskiego gimnazjum od pierwszej klasy. Reprezentuje szkołę także w zawodach sportowych oraz pełni funkcję chorążego pocztu sztandarowego. – Charakteryzuje go wysoka kultura osobista, koleżeńskość i odpowiedzialność. Cieszymy się z jego dotychczasowych osiągnięć, serdecznie mu gratulujemy i życzymy kolejnych sukcesów także w szkole ponadgimnazjalnej – mówią jego nauczyciele i rówieśnicy.

PG 1 może się też pochwalić dwójką finalistów etapu wojewódzkiego konkursów przedmiotowych. To Zuzanna Cenkała z klasy IIIa, która wystąpiła w finale konkursu języka polskiego krasomówczego i Michał Iwaniuk z Ia, który dotarł do finału konkursu geograficznego.

źródło: IAS
Wysokie lokaty uczniów to także powód do zadowolenia ich nauczycieli. Uczestników konkursów z języka polskiego przygotowywała Joanna Kojro, młodymi biologami opiekowała się Ewa Zając, opiekunką uczestników konkursu geograficznego była Henryka Klimkowicz, a języka niemieckiego Katarzyna Pruszkowska.

About TV Włodawa

Leave a Reply

Your email address will not be published.

12345

Możesz użyć następujących tagów oraz atrybutów HTML-a: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>

13 odwiedzających teraz
1 gości, 12 bots, 0 członków
Cały czas: 479 o godz. 07-29-2015 12:09 am UTC
Najwięcej dzisiaj: 37 o godz. 06:00 am UTC
Ten miesiąc: 44 o godz. 09-17-2020 04:11 pm UTC
Ten rok: 155 o godz. 05-08-2020 02:14 pm UTC