Home / Aktualności / Gruszkowski rezygnuje Na chwilę ?
cba_big

Gruszkowski rezygnuje Na chwilę ?

cba_bigFranciszek Gruszkowski, były burmistrz Włodawy w latach 2002-2006 i obecny członek zarządu powiatu we Włodawie , znalazł się pod lupą agentów Centralnego Biura Antykorupcyjnego. Agenci zarzucają mu złamanie ustawy antykorupcyjnej poprzez reprezentowanie na zewnątrz władz SKOK-u. W związku z tym musi zrezygnować z funkcji członka zarządu powiatu.

Punkty rezygnacja i powołanie członka zarządu powiatu niespodziewanie pojawiły się w porządku obrad najbliższej , czwartkowej sesji rady powiatu włodawskiego. W uzasadnieniu do projektu pierwszej z uchwał jest wymienione nazwisko Franciszka Gruszkowskiego ze zdaniem ,że uchwała ma związek ze złożonym pismem o jego rezygnacji z członka zarządu.

Nam udało się dowiedzieć nieco więcej o przyczynach tej tajemniczej i niespodziewanej rezygnacji z członka zarządu.

Nam udało się dowiedzieć nieco więcej o przyczynach tej tajemniczej i niespodziewanej rezygnacji. Otóż F.Gruszkowski przed kilkoma laty , także już jako członek zarządu powiatu , pracował jako p.o. kierownika we włodawskim biurze Spółdzielczej Kasy Oszczędnościowo – Kredytowej ,, Wisła,, . Nie byłoby w tym nic złego , zdaniem agentów CBA , gdyby nie fakt, że posługiwał się pieczątką osoby uprawnionej do reprezentowania SKOK-u na zewnątrz i tym samym naruszył art. 4p. 6 ustawy o ograniczeniu działalności gospodarczej przez osoby pełniące funkcje publiczne. Agentów nie interesował fakt , że od prawie roku nie pracuje w SKOK-u i tak naprawdę obecnie nie ma podstaw, by nie mógł być członkiem zarządu powiatu. CBA twierdzi , że złamał prawo i powinien zrezygnować ze stanowiska. Na pytanie czy aktualnie nie ma przeszkód , by F. Gruszkowski mógł być członkiem zarządu powiatu , podobno agenci odpowiedzieli twierdząco.

Zatem na najbliższej sesji rady powiatu we Włodawie zostanie odwołany ze stanowiska członka zarządu tylko po to , by za chwilę mógł nim zostać ponownie. Po co więc cały ten cały kabaret z odwołaniem? Bo takie u nas mamy prawo.

źródło: Nowy Tydzień

About TV Włodawa

7 odwiedzających teraz
1 gości, 6 bots, 0 członków
Cały czas: 569 o godz. 01-18-2023 01:44 pm UTC
Najwięcej dzisiaj: 9 o godz. 01:08 am UTC
Ten miesiąc: 29 o godz. 05-01-2024 01:42 am UTC
Ten rok: 303 o godz. 02-01-2024 08:55 pm UTC