Slide background
Slide background
Slide background
Slide background
Slide background
Home / Kultura / Sztuka / Grechuta rozbrzmiewał w Sobiborze
DSC_0052-copy-696x461

Grechuta rozbrzmiewał w Sobiborze

(2 września) Siódme Kulturalne Uprawy Tarasowe tym razem wybrzmiewały kultowym artystą, którego twórczości nikomu nie trzeba przypomnieć – Markiem Grechutą. I znów zachwyciły publiczność. W Siedlisku Sobibór ponownie zjawiły się tłumy. Nawet obawa przed deszczem nikogo nie zniechęciła. Około tysiąca miłośników kultury wysłuchało wspaniałego koncertu.

Koncert w wyjątkowej scenerii wiejskiego domu, na otwartej przestrzeni, pośród gwiazd i blasku księżyca publiczność przyjęła brawami na stojąco. Wszyscy byli zachwyceni widowiskiem słowno-muzycznym, w którym nie zabrakło takich przebojów nieśmiertelnego Grechuty, jak: „Dni, których nie znamy”; „Ocalić od zapomnienia”, „Wiosna, ach to ty” czy „Świecie nasz”.
– Tu jest zawsze pięknie, nastrojowo i z niepowtarzalnym klimatem – mówi zachwycona Justyna z Włodawy. – Specjalnie na ten koncert przyjechałam z koleżankami już po raz kolejny i jak zawsze tego nie żałuję. Jest rewelacyjnie pod każdym względem. A do tego mój ukochany Grechuta, ach, niech żałują ci, którzy tego nie widzieli i nie słyszeli.
Kulturalne Uprawy Tarasowe to unikatowa w skali regionu impreza, na której już po raz siódmy wystąpili artyści scen i estrad polskich, zaprzyjaźnieni z sobiborskim tarasem, którzy pokochali tutejszy klimat tak bardzo, że zgodzili się wrócić tu po raz kolejny i podzielić się swoimi talentami. Głównym organizatorem Upraw jest właścicielka posiadłości – Ewa Szeloch, która uczyniła Sobibór kulturalną stolicą gminy Włodawa.
W tym roku w Siedlisku Sobibór wystąpili m.in. aktorzy: Anna Sroka-Hryń, Magdalena Warzecha, Joanna Węgrzynowska, Krzysztof Cybiński, Jarosław Boberek, Tomasz Borkowski (po raz pierwszy), Jacek Król. Za stronę muzyczną odpowiadał zespół pod wodzą Hadriana Tabęckiego w składzie: Jan Tabęcki, Mario Jeka, Piotr Maślanka, Piotr Malicki, Janek Paszkowski. O nagłośnienie i oświetlenie zadbali: Jarek Rudnicki i Błażej Kalinowski.

źródło: Nowy Tydzień (-)

About TV Włodawa

9 odwiedzających teraz
0 gości, 9 bots, 0 członków
Cały czas: 479 o godz. 07-29-2015 12:09 am UTC
Najwięcej dzisiaj: 21 o godz. 02:17 am UTC
Ten miesiąc: 86 o godz. 09-15-2021 09:07 am UTC
Ten rok: 155 o godz. 05-19-2021 12:25 pm UTC