Home / Sport / Gospodarze na podium zapaśniczych mistrzostw
411x0_zapasy-o-puchar-burmistrza-a-1-3

Gospodarze na podium zapaśniczych mistrzostw

Drugie miejsce drużyny i 12 medali indywidualnych to dorobek zawodników Miejskiego Ludowego Uczniowskiego Klubu Sportowego „Zapasy-Włodawa” w Mistrzostwach Województwa Lubelskiego Młodzików i Juniorów w Zapasach w Stylu Wolnym.

Podczas zawodów, które odbyły się w minioną sobotę 17 maja w hali Miejskiego Ośrodka Sportu i Rekreacji we Włodawie, o główne trofeum, czyli Puchar Burmistrza, rywalizowali przedstawiciele siedmiu klubów.

Klasyfikację zespołową wygrał „Suples” Kraśnik, przed MLUKS „Zapasy-Włodawa” i MLKS Krasnystaw

Indywidualnie prawdziwą rewelacją zawodów okazał się junior Ireneusz Grzywaczewski z Włodawy, który debiutował na sobotnich mistrzostwach i, mimo że trenuje dopiero od 4 miesięcy, od razu zdobył pierwsze miejsce w kategorii wagowej 63 kilogramów.

Ponadto wśród juniorów złote medale wywalczyło jeszcze czterech włodawskich zapaśników. To Konrad Rusiński w kategorii wagowej 54 kilogramów, Adam Gaj w kategorii 69 kilogramów, Rafał Litwiniuk w kategorii 76 kilogramów i Kamil Zając w kategorii 78 kilogramów. Oprócz tego trzy brązowe krążki dorzucili Karol Chuk i Przemysław Leszczyński w kategorii 58 kilogramów oraz Karol Misior w kategorii 69 kilogramów.

Wśród młodzików zapaśnicy z Włodawy wywalczyli trzy złote medale i jeden srebrny. Na najwyższym stopniu podium stanęli Ernest Dorosz w kategorii 47 kilogramów, Dawid Błaszkiewicz w kategorii 66 kilogramów i Grzegorz Kwaśnik w kategorii +73 kilogramów. Srebro zdobył w kategorii 32 kilogramów Wiktor Franczak.

Zapaśnicze mistrzostwa województwa zorganizowali: MLUKS „Zapasy-Włodawa”, Miasto Włodawa, Lubelski Związek Zapaśniczy w Chełmie, Urząd Marszałkowski w Lublinie i Publiczne Gimnazjum nr 1 we Włodawie, a uroczystej dekoracji najlepszych zawodników i drużyn dokonał burmistrz Jerzy Wrzesień.

Kolejne emocje dla miłośników zapasów za niespełna trzy tygodnie. 6 i 7 czerwca Włodawa będzie gościć uczestników ogólnopolskich zawodów Ludowych Zespołów Sportowych kadetów, juniorów i młodzieżowców.

źródło:IAS

About TV Włodawa

15 odwiedzających teraz
1 gości, 14 bots, 0 członków
Cały czas: 569 o godz. 01-18-2023 01:44 pm UTC
Najwięcej dzisiaj: 31 o godz. 08:10 am UTC
Ten miesiąc: 569 o godz. 01-18-2023 01:44 pm UTC
Ten rok: 569 o godz. 01-18-2023 01:44 pm UTC