Slide background
Slide background
Slide background
Slide background
Slide background
Home / Kultura / Sztuka / GOK pięknieje z dnia na dzień
Urszulin_GBP_DK_out7_high-696x383

GOK pięknieje z dnia na dzień

Urząd Gminy i Biblioteka Publiczna w Urszulinie rozpoczęły rozbudowę budynku przy ul. Lubelskiej na potrzeby Gminnego Ośrodka Kultury. Trwają prace przy budowie sieci kanalizacji deszczowej oraz utwardzeń i oświetlenia terenu przed budynkiem. Docelowo w GOK-u powstanie sala koncertowa, konferencyjna oraz zaplecze dla artystów.

Na rozbudowę budynku GOK-u Gminna Biblioteka Publiczna w Urszulinie pozyskała ponad 3,3 miliona złotych dofinansowania, co pokryje 85% kosztów inwestycji. Po remoncie mieszkańcy Urszulina zyskają nowoczesny obiekt dostosowany do potrzeb osób z niepełnosprawnościami. Znajdzie się tu kameralna sala koncertowa, zaplecze dla artystów, a także salka konferencyjna. – Decyzja o powstaniu tego obiektu wynika bezpośrednio z głosów i potrzeb mieszkańców – mówi Tomasz Antoniuk, wójt gminy. – Już w tej chwili Biblioteka Publiczna w Urszulinie współorganizuje różne zajęcia, w których regularnie uczestniczy kilkadziesiąt osób, a po rozbudowie obiektu oferta zostanie jeszcze bardziej rozszerzona.

WIĘCEJ W NOWYM TYGODNIU

Specjalnie zaaranżowana akustyka sal, nowoczesne nagłośnienie i światło nadadzą temu miejscu specyficzny klimat i charakter. Dużo pracy włożyliśmy w przygotowanie koncepcji obiektu. Zależało nam, aby obiekt był energooszczędny i tani w utrzymaniu – dodaje wójt. Inwestycję docenia też Monika Kędzierska z Gminnej Bibliotei Publicznej. – Rozbudowa pozwoli nam na organizację nowych zajęć i warsztatów, między innymi kółka teatralnego dla dzieci, zajęć tanecznych, a także małych koncertów.

Chcemy też realizować cykliczne wystawy i zajęcia warsztatowe skierowane zarówno do młodszych jak i starszych mieszkańców. Będzie to przestrzeń otwarta, dlatego jeszcze mocniej chcemy współpracować ze szkołami, stowarzyszeniami i innymi instytucjami. Uruchamiamy też specjalne działania skierowane do turystów pokazujące naszą tradycję i kulturę – dodaje Kędzierska.

źródło: Nowy Tydzień (b)

About TV Włodawa

68 odwiedzających teraz
2 gości, 66 bots, 0 członków
Cały czas: 479 o godz. 07-29-2015 12:09 am UTC
Najwięcej dzisiaj: 74 o godz. 11:02 pm UTC
Ten miesiąc: 74 o godz. 09-25-2022 11:02 pm UTC
Ten rok: 160 o godz. 07-07-2022 04:24 pm UTC