Home / Gmina w inwestycyjnym ciągu
powiat wlodawa

Gmina w inwestycyjnym ciągu

Jan Łukasik, wójt gminy Wola Uhruska, jednogłośnie dostał absolutorium z wykonania ubiegłorocznego budżetu, wyjątkowo bogatego w inwestycje, w większości współfinansowane z funduszy unijnych.

 

W ubiegłym roku gminie udało się pozyskać dofinansowanie na montaż 80 kolektorów słonecznych na domach mieszkańców oraz budowę20 kmkanalizacji sanitarnej w miejscowościach Siedliszcze, Uhrusk, Bytyń, Wola Uhruska wraz z modernizacją gminnej oczyszczalni ścieków w Bytyniu. Samorząd przebudował również kilka ulic w Woli Uhruskiej (ul. Spokojna, Krzywa, Odrodzenia, Leśna, Źródlana i Spacerowa), remontował wiejskie świetlice, modernizował drogi dojazdowe do pól i zamontował windę dla osób niepełnosprawnych w budynku Gimnazjum w Woli Uhruskiej. W tym roku gmina nie zamierza zwalniać inwestycyjnego tempa. Planuje budowę nowych placów zabaw, boisk, siłowni zewnętrznej i stara się o budowę elektrowni słonecznej o wartości ok. 80 mln zł. – W roku ubiegłym osiągnęliśmy sukces w zakresie inwestycji infrastrukturalnych, w tym planujemy dalsze inwestycje, ale chcemy też się skupić na przyciągnięciu do gminy inwestorów, aby zmniejszyć bezrobocie, które sięga 20 proc. – deklarował na sesji wójt Jan Łukasik, dziękując radnym za udzielenie absolutorium.

W punkcie interpelacje radni zgłaszali głównie problemy związane z zarastającymi poboczami dróg w Kosyniu, Woli Uhruskiej i Mszance. Radny Mieczysław Mazurek upomniał się o wyrównanie dróg polnych w Siedliszczu, a Antoni Duda zwrócił uwagę, że na okres wakacji PKS zawiesza kursowanie jedynego autobusu do Stulna. Wójt obiecał wystąpić do PKS z pismem o przywrócenie połączenia. Z kolei radny Feliks Szachałaj w imieniu mieszkańców Uhruska zwrócił uwagę na przepełnienie przedszkola w Woli Uhruskiej i wystąpił z pomysłem utworzenia oddziału przedszkolnego w budynku SP w Uhrusku. Tak jak radni nie podjęli decyzji w tej sprawie, tak nie zdecydowali, co począć z protestem rodziców pięciolatków, którzy nie chcą, by ich pociechy od września poszły do zerówki przy ZS w Woli Uhruskiej, lecz chcą, by dalej chodziły do przedszkola. Rajcy odwlekli wydanie werdyktu do czasu spotkaniu z rodzicami, które wyznaczyli na 6 lipca o godz. 10.00 w sali konferencyjnej Gimnazjum w Woli Uhruskiej. 

       Źródło: Nowy Tydzień

 

About TV Włodawa

Leave a Reply

Your email address will not be published.

12345

Możesz użyć następujących tagów oraz atrybutów HTML-a: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>

16 odwiedzających teraz
0 gości, 16 bots, 0 członków
Cały czas: 569 o godz. 01-18-2023 01:44 pm UTC
Najwięcej dzisiaj: 24 o godz. 03:37 am UTC
Ten miesiąc: 44 o godz. 11-11-2023 01:08 pm UTC
Ten rok: 569 o godz. 01-18-2023 01:44 pm UTC