Home / Aktualności / Gmina inwestuje nie tylko przed wyborami
solary 2

Gmina inwestuje nie tylko przed wyborami

Instalacje solarne dla gospodarstw indywidualnych, modernizacja oczyszczalni ścieków i montaż ekologicznych, przydomowych oczyszczalni – te trzy wielkie inwestycje zrealizowano w tym roku w gminie Hanna. Jak mówi wójt Grażyna Kowalik, możliwe jest to, bo gmina wykorzystuje każdą okazję do rozwoju.

Bieżący rok w gminie Hanna upływa pod znakiem wielu inwestycji. Największą z nich jest modernizacja oczyszczalni ścieków w Hannie z jednoczesnym przyłączeniem wsi Kuzawka, która została skanalizowana jesienią ubiegłego roku. Zakończenie ostatniego etapu prac planowane jest na koniec sierpnia bieżącego roku. Warto wspomnieć, że przy budowie oraz wyposażeniu oczyszczalni zastosowane będą najnowocześniejsze technologie oczyszczania ścieków oraz pełna komputeryzacja. W lipcu zostały zakończone prace związane z inwestycją polegającą na montażu dwustu sześćdziesięciu pięciu instalacji solarnych na budynkach gospodarstw indywidualnych, przy dofinansowaniu 85% ze środków zewnętrznych pochodzących z Unii Europejskiej. W ramach tej inwestycji zostały również zmodernizowane kotłownie w pięciu budynkach szkół. Kolejnym niedawno zakończonym przedsięwzięciem, zrealizowanym przy wsparciu Unii Europejskiej, była budowa stu przydomowych oczyszczalni ścieków.

Podobnie jak w ubiegłym roku tak i w tym na terenie gminy pracowała grupa żołnierzy z 1 Dęblińskiego Batalionu Drogowo-Mostowego, która przez ostatnie dwa miesiące remontowała gminne drogi i przepusty. W czasie swojej obecności nad Bugiem żołnierze wyprofilowali w sumie 20 kilometrów dróg, a 10 kilometrów utwardzili. Wyremontowali i wybudowali od podstaw ponad 30 przepustów, zużywając 6 tysięcy ton gruzobetonu i betonowych płyt.

Wiecej na stronie http://www.nowytydzien.pl/index.php?

źródło Nowy Tydzień

About TV Włodawa

16 odwiedzających teraz
1 gości, 15 bots, 0 członków
Cały czas: 569 o godz. 01-18-2023 01:44 pm UTC
Najwięcej dzisiaj: 24 o godz. 03:37 am UTC
Ten miesiąc: 44 o godz. 11-11-2023 01:08 pm UTC
Ten rok: 569 o godz. 01-18-2023 01:44 pm UTC