Home / Aktualności / Finał konkursu „Kupuj odpowiedzialnie drewno i papier”
IMG_5010 7

Finał konkursu „Kupuj odpowiedzialnie drewno i papier”

IMG_5010 77.06.2013r. w Warszawie odbyła się ogólnopolska gala konkursu ”Kupuj odpowiedzialnie drewno i papier” w której uczestniczyli uczniowie ze Specjalnego Ośrodka Szkolno Wychowawczego im. ks. Jana Twardowskiego we Włodawie. Konkurs organizowany w ramach II edycji europejskiego projektu ”Edukacja ekologiczna konsumentów na rzecz zrównoważonej gospodarki leśnej”. Analogiczny projekt realizowali również uczniowie w krajach Unii Europejskiej tj. Włochy, Hiszpania, Malta, Rumunia.

Przez ostatnie kilka miesięcy w 12 województwach w 60 szkołach ponadgimnazjalnych wybranych do realizacji II edycji projektu,trwały prace nad przygotowaniem jak najciekawszej kampanii edukacyjno-promocyjnej (w tym medialnej) na rzecz zrównoważonej gospodarki leśnej. Realizujący projekt uczniowie z klasy I i II ZSZ w Specjalnym Ośrodku Szkolno-Wychowawczym we Włodawie uczestniczyli w zajęciach prowadzonych przez edukatora z Polskiej Zielonej Sieci, który zapoznał ich z pakietem edukacyjnym i ukierunkował jak zaplanować ciekawą kampanię na rzecz lasu. Uczniowie aktywnie rozpowszechniali dobre praktyki w zakresie odpowiedzialnej konsumpcji drewna i produktów papierniczych w różnych grupach społeczności szkolnej i lokalnej, wykazując się wieloma innowacyjnymi pomysłami. Do etapu ogólnopolskiego zakwalifikowało się tylko 12 szkół z całego kraju, a ich delegacje spotkały się na gali finałowej w Warszawie:

 

lubelskie: Specjalny Ośrodek Szkolno-Wychowawczy im. ks. Jana Twardowskiego we Włodawie

dolnośląskie: I Liceum Ogólnokształcące we Wrocławiu

kujawsko-pomorskie: Zespół Szkół Nr 22 w Toruniu

łódzkie: Zespół Szkół Drzewnych i Ochrony Środowiska im. M. Kopernika w Radomsku

małopolskie: Zespół Szkół Gastronomicznych Nr 1 w Krakowie

mazowieckie: Liceum Ogólnokształcące im. Bitwy Warszawskiej w Urlach

pomorskie: II Liceum Ogólnokształcące w Kwidzynie

podkarpackie: Zespół Szkół Nr 1 w Sanoku

podlaskie: Zespół Szkół im. Armii Krajowej w Brańsku

śląskie: Zespół Szkół Drzewnych i Leśnych w Żywcu

wielkopolskie: Specjalny Ośrodek Szkolno-Wychowawczy w Kaliszu

zachodniopomorskie: ZSO w Gryfinie, I LO im. A. Omieczyńskiego w Gryfinie

 

Podczas gali w Warszawie okazało się, że pierwsze miejsce należy do klasy I i II ZSZ w Specjalnym Ośrodku Szkolno-Wychowawczym we Włodawie. Delegacja z Włodawy w składzie: Patrycja Woźniak i Iza Mikulska wraz ze szkolnym koordynatorem projektu panią Martą Uźniak odebrała ogrom nagród. Uroczystego wręczenia nagród dokonała Magdalena Noszczyk(koordynator ds. edukacji Polskiej Zielonej Sieci). Najcenniejsza z nagród to wycieczka zagraniczna do jednego z państw biorących udział w projekcie w celu wymiany doświadczeń z rówieśnikami prowadzącymi analogiczne działania. Warto podkreślić, że uczniowie podczas I edycji również zostali laureatami i w nagrodę uczestniczyli w wymianie międzynarodowej we Włoszech. Konkurs „Kupuj odpowiedzialnie drewno i papier” finansowany ze środków Unii Europejskiej oraz Narodowego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej.

Zapraszamy do obejrzenia filmu pokazującego wybrane działania w ramach drugiej edycji eko- projektu na stronie internetowej uczniów:

https://sites.google.com/site/projektsoswwlodawa/

About TV Włodawa

14 odwiedzających teraz
1 gości, 13 bots, 0 członków
Cały czas: 569 o godz. 01-18-2023 01:44 pm UTC
Najwięcej dzisiaj: 29 o godz. 10:26 am UTC
Ten miesiąc: 93 o godz. 07-11-2024 04:48 am UTC
Ten rok: 303 o godz. 02-01-2024 08:55 pm UTC