Home / Na Sygnale / Fikcyjna firma i oszust w peruce. Straty ponad 2 miliony złotych/Film/
wykudzebnie

Fikcyjna firma i oszust w peruce. Straty ponad 2 miliony złotych/Film/

Za wyłudzenie ponad dwóch milionów złotych kredytu z pięciu banków, oraz próbę wyłudzenia kolejnych kredytów na co najmniej milion złotych, odpowie trzech mężczyzn w wieku 44, 45 i 49 lat. Sprawcy do przestępczego procederu przygotowywali się przez niemal dwa lata. Posługiwali się fałszywym dowodem osobistym i dokumentem prawa jazdy, natomiast jeden z zatrzymanych zmieniał wygląd za pomocą peruki i odpowiedniej charakteryzacji. Zostali zatrzymani przez policjantów zajmujących się zwalczaniem przestępczości gospodarczej z KMP w Lublinie, kiedy zjawili się w jednym z banków po kredyt. Sprawa prowadzona jest pod nadzorem Prokuratury Rejonowej Lublin-Południe w Lublinie i ma charakter rozwojowy.

OGLĄDAJ FILM

Policjanci z Wydziału do walki z Przestępczością Gospodarczą KMP w Lublinie zatrzymali trzech mężczyzn podejrzanych o dokonanie wyłudzenia ponad dwóch milionów złotych z kilku banków na terenie Lublina. Sprawcy swój przestępczy proceder polegający na zaciąganiu kredytów i zawieraniu umów leasingu zwrotnego na tzw. „słupa” rozpoczęli w lutym br. Jednak jak wynika z ustaleń lubelskich policjantów prowadzących postępowanie pod nadzorem Prokuratury Lublin-Południe w Lublinie przygotowania do oszustw rozpoczęli już w 2011 roku. Wtedy właśnie zarejestrowali firmę budowlaną zajmującą się m.in. wypożyczaniem sprzętu budowlanego.

  Przez ten czas wynajmowali magazyny, w których stały – jak się później okazało – puste pudełka, zatrudnili także jednego pracownika, oraz płacili podatki. Wszystko po to, aby przed bankami, do których zamierzali zgłosić się po kredyty uwiarygodnić swoją działalność.

 

Do zarejestrowania działalności gospodarczej wykorzystali dane jednego z mieszkańców Lublina. Mężczyzna miał zadłużone mieszkanie z powodu niepłacenia czynszu. Przestępcy wykorzystali go jako tzw. słupa oferując mu w zamian częściową spłatę długu. Mając jego prawdziwe dane posłużyli się nimi podrabiając dokumenty w postaci dowodu osobistego oraz prawa jazdy.
Zdjęcie jakie widniało w tych dokumentach nie należało jednak do mieszkańca Lublina. Jeden z przestępców ucharakteryzował się wykorzystując do tego m.in. perukę i takie zdjęcie widniało w podrobionych dokumentach. Przez ten czas fałszywe dokumenty nie wzbudziły podejrzenia urzędników ani banków.

Z dotychczasowych ustaleń wynika, że przestępcy zaciągnęli co najmniej kilka kredytów oraz zawarli umowy leasingu zwrotnego z bankami pod zastaw ładowarko-koparek. Policjanci ustalili również, że te same dwie koparki wykorzystywali do kolejnych kredytów zmieniając numery sprzętu budowlanego. To w jaki sposób sprawcy weszli w posiadanie pojazdów wyjaśniają obecnie prowadzący postępowanie. Policjanci udowodnili im wyłudzenie kredytów na ponad 2 miliony złotych oraz próbę wyłudzenia kolejnych na co najmniej milion złotych. Sprawa ma charakter rozwojowy, śledczy sprawdzają m.in czy nie doszło do kolejnych przestępstw.
Zatrzymani to 49-letni Waldemar S. i 45-letni Mariusz Z. – obaj są mieszkańcami powiatu inowrocławskiego oraz 44-letni Jacek T. mieszkaniec Kraśnika. Zostali zatrzymani przez policjantów, kiedy zjawili się w jednym z banków po kredyt. Chwilę wcześniej Waldemar S. w samochodzie ucharakteryzował się zakładając perukę. Policjanci zabezpieczyli przy nich podrobione dokumenty.
Mężczyźni trafili do policyjnego aresztu, a następnie zostali doprowadzeni do Prokuratury Rejonowej Lublin – Południe w Lublinie. Usłyszeli zarzuty usiłowania oraz wyłudzenia kredytu. Za te przestępstwa grozi kara do 8 lat pozbawienia wolności. Sprawcy  zostali tymczasowo aresztowani na okres 3 miesięcy.
źródło: KWP LUBLIN

Za wyłudzenie ponad dwóch milionów złotych kredytu z pięciu banków, oraz próbę wyłudzenia kolejnych kredytów na co najmniej milion złotych, odpowie trzech mężczyzn w wieku 44, 45 i 49 lat. Sprawcy do przestępczego procederu przygotowywali się przez niemal dwa lata. Posługiwali się fałszywym dowodem osobistym i dokumentem prawa jazdy, natomiast jeden z zatrzymanych zmieniał wygląd …

Review Overview

User Rating: 3.53 ( 1 votes)
0

About TV Włodawa

Leave a Reply

Your email address will not be published.

12345

Możesz użyć następujących tagów oraz atrybutów HTML-a: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>

8 odwiedzających teraz
1 gości, 7 bots, 0 członków
Cały czas: 569 o godz. 01-18-2023 01:44 pm UTC
Najwięcej dzisiaj: 38 o godz. 01:00 am UTC
Ten miesiąc: 55 o godz. 09-13-2023 10:04 am UTC
Ten rok: 569 o godz. 01-18-2023 01:44 pm UTC