Home / Kultura / Sztuka / Festiwal Trzech Kultur 4-7 października
festiwal

Festiwal Trzech Kultur 4-7 października

Trzynasty Festiwal Trzech Kultur odbędzie się 4-7 października – taką dobrą wiadomość przekazał nam Wiesław Holaczuk, starosta włodawski. Gwiazd nie zabraknie. Realizatorem festiwalu jest jak zawsze Muzeum Pojezierza Łęczynsko-Włodawskiego. Pieniądze da Narodowe Centrum Kultury.
Organizacja tegorocznego FTK, jak i tych w ciągu następnych trzech lat, to efekt porozumienia pomiędzy Starostwem Powiatowym we Włodawie a Ministerstwem Kultury i Dziedzictwa Narodowego. Ministerstwo zobowiązało się m.in. do łożenia corocznie do 2015 r. kwoty 500 tyś. zł na organizację FTK.
W pierwszy weekend października Włodawa po raz kolejny stanie się europejską stolicą kultury. Zjawią się tu bowiem gwiazdy sceny i estrady pierwszej jasności. Co prawda szczegółowy program jest jeszcze w trakcie dopracowywania, ale nam już udało się poznać niektóre nazwiska. Na pewno wystąpią we Włodawie m.in.:
Mieczysław Szcześniak, Maja Komorowska, Justyna Sieńczyłło, Anna Maria Jopek, Krzysztof Tyniec, Urszula Makosz i Bartosz Opania.
Wystąpią także: Imprevisti, God Spell, Trio Taklamakan, Grupa Studnia O, Lwowska Fala, Joanna Teśla, Kroke, CLIŁ, Teatrzyk Ekoludki, Roman Ziemiański, Agnieszka Rybak.
Oczywiście nie zabraknie całej festiwalowej otoczki i atmosfery iście kulturowego święta trzech religii, tradycji i historii. O szczegółach będzie można powiedzieć pod koniec sierpnia, kiedy to zostanie podpisana umowa pomiędzy NCK a MPŁW.
Nowy Tydzień

About TV Włodawa

Leave a Reply

Your email address will not be published.

12345

Możesz użyć następujących tagów oraz atrybutów HTML-a: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>

7 odwiedzających teraz
2 gości, 5 bots, 0 członków
Cały czas: 569 o godz. 01-18-2023 01:44 pm UTC
Najwięcej dzisiaj: 24 o godz. 12:59 am UTC
Ten miesiąc: 303 o godz. 02-01-2024 08:55 pm UTC
Ten rok: 303 o godz. 02-01-2024 08:55 pm UTC