Slide background
Slide background
Slide background
Slide background
Slide background
Slide background
Slide background
Home / Kultura / Sztuka / Festiwal mimo wszystko będzie
festiwal 3 kultur

Festiwal mimo wszystko będzie

23-25 września – to daty tegorocznego XVII Festiwalu Trzech Kultur. Sztandarowa włodawska impreza odbędzie się, mimo że wniosek o dofinansowanie festiwalu wstępnie nie uzyskał akceptacji w ministerstwie kultury. – Nie ma innej opcji – mówi starosta.

W związku z nieprzyznaniem przez Ministerstwo Kultury i Dziedzictwa Narodowego grantu na dofinasowanie tegorocznego FTK rozeszła się we Włodawie plotka, że w tym roku imprezy nie będzie. Organizatorzy dementują jednak tę informację. – Przede wszystkim liczymy na skuteczność naszego odwołania, bowiem zdecydowanie zaniżono wartość naszego festiwalu – mówi starosta Andrzej Romańczuk. – Jeśli jednak odwołanie będzie nieskuteczne, to na pewno pieniądze, choć być może nieco mniejsze, znajdziemy. Liczymy bardzo na współpracę miasta Włodawy, które to na marce tego festiwalu zyskuje najbardziej. Na pewno festiwal będzie, już moja w tym głowa. I z całą pewnością będzie to znów wydarzenie wyjątkowe na skalę nie tylko powiatu, województwa, ale i kraju.
Burmistrz Wiesław Muszyński również nie wyobraża sobie miasta bez FTK. – Z całą pewnością w jakiś sposób włączymy się w organizację tegorocznego Festiwalu Trzech Kultur, bowiem doskonale zadajemy sobie sprawę z rangi tego wydarzenia i znaczenia dla naszego miasta. O szczegółach jeszcze za wcześnie mówić. Jestem w stałym kontakcie ze starostą i panią dyrektor muzeum.
- Może być nieco mniej wystawnie i bogato, ale na pewno festiwal swojego wysokiego europejskiego poziomu nie obniży – mówi Anita Lewczuk vel Leoniuk, dyrektor Muzeum Pojezierza Łęczyńsko-Włodawskiego, które jest głównym organizatorem FTK.

źró∂ło: Nowy Tydzień

About TV Włodawa

28 odwiedzających teraz
3 gości, 25 bots, 0 członków
Cały czas: 479 o godz. 07-29-2015 12:09 am UTC
Najwięcej dzisiaj: 35 o godz. 02:10 am UTC
Ten miesiąc: 94 o godz. 09-18-2019 09:29 am UTC
Ten rok: 398 o godz. 02-24-2019 11:41 am UTC