Slide background
Slide background
Slide background
Slide background
Slide background
Home / Kultura / Sztuka / Ferie z Biblioteką 2015
DSC_0030

Ferie z Biblioteką 2015

Tak przez cały tydzień śpiewały nam głodne czytelniczych wrażeń dzieci, które po raz kolejny wzięły udział w Feriach w Bibliotece 2015. Ciekawi zimowych sposobów na dobry nastrój milusińscy, przez pięć kolejnych dni uczestniczyli w zajęciach tematycznych.

 

W poniedziałek (9 lutego) obchodziliśmy w naszej bibliotece Dzień Bezpiecznego Internetu. Prowadząca zajęcia Pani Renata Torbicz, przybliżyła naszym małym gościom zasady właściwego korzystania z sieci. Bogatsi o nowe wiadomości wspólnie rozwiązywaliśmy łamigłówki – rozszyfrowaliśmy sieciorebus i przeszliśmy zawiły internetowy labirynt. Oprócz wysilania naszych główek – makówek rozruszaliśmy też nasze kości. Panie Ewa Szewczyk i Ewa Krukowska zaprosiły dzieci do wspólnych pląsów. Podzielona na drużyny młodzież rywalizowała też w stworzeniu najwierniejszego kostiumu mumii wykonanego z papieru toaletowego:).

Atrakcji nie zabrakło również we wtorek (10 lutego) podczas Dnia Detektywa. Zaraz po rozszyfrowaniu jednej z przygód Detektywa Pozytywki, odwiedzili nas przedstawiciele Komedy Powiatowej Policji we Włodawie. O pracy detektywa policyjnego i wydziału kryminalnego opowiedzieli Pani Anna Wolińska i Pan Michał Pyrzyna. Furorę jak zwykle zrobiły kajdanki, kamizelka kuloodporna i… dmuchanie w alkomat, który oczywiście wszystkim ciekawskim pokazał wynik 0,0. Tego dnia bibliotekę odwiedził również Komendant Straży Miejskiej we Włodawie Pan Sławomir Borkowski. Pan Komendant podkreślał, że każdy z nas może być strażnikiem porządku w swoim mieście. Dzieci wykorzystały nowe informacje, aby rozwiązać tajemnicę zaginionej książki. Podążając tropem odcisków butów uczestnicy ferii musieli odnaleźć i przesłuchać bibliotekarzy mogących stać za tą sprawą. Akcja została zakończona sukcesem, całe zamieszanie okazało się nieporozumieniem, a książka szczęśliwie wróciła na swoje miejsce. Nie był to jednak koniec wrażeń, ponieważ dzięki Pani Magdalenie Rucie, nauczyliśmy się nowej bibliotecznej piosenki!:)

W środę (11 lutego) w Dzień Poety, odwiedzili nas członkowie Grupy Poetyckiej „Nadbużańska Fraza”. Wspólnie z Paniami: Czesławą Michańską, Władysławą Wójcik, Haliną Piekarską, Krystyną Kaszczuk, Teresą Ciodyk, Kazimierą Pawluk i Panem Eugeniuszem Danilukiem czytaliśmy wiersze, łamaliśmy języki na ćwiczeniach dykcyjnych, rozwiązywaliśmy rebusy oraz krzyżówkę literacką,. Do odważnych świat należy, dlatego także niektóre z dzieci postanowiły podzielić się z nami swoim talentem, czytając nam swoje wiersze i opowiadania. Odskocznią od literackich zmagań była wizyta Pana Przemysława Budzyńskiego, pracownika Zakładu Zagospodarowania Odpadów we Włodawie, który opowiedział nam o sortowaniu odpadów i o elektrośmieciach.

Czwartek (12 lutego) minął nam pod hasłem Dnia Tancerza. Pierwszą cześć, czyli warsztaty choreograficzne poprowadziła Pani Bogusława Górska. Roztańczona młodzież wzięła także udział w Balu Ekologicznym. Bilet wstępu stanowiły zużyta bateria oraz strój wykonany z materiałów przeznaczonych do recyklingu. Tytuły Królowej i Króla Balu przyznane za najbardziej pomysłowe przebranie oraz dobrą zabawę przyznano Karolinie Szewczyk i Jakubowi Brzozowskiemu.

W dobrym towarzystwie czas mija szybko. I tak nadszedł ostatni dzień ferii – piątkowy Dzień Muzyka (13 lutego). Zajęcia rozpoczęliśmy od wykonania walentynkowych kartek. W dobry nastrój wprowadziły nas piosenki śpiewane podczas konkursu karaoke. Spotkaliśmy się też z lokalnym muzykiem Adrianem Adim Owsianikiem, który odpowiedział na pytania dotyczące tej profesji. Dzieci mogły spróbować gry na gitarze elektrycznej, a na koniec nagraliśmy naszą biblioteczną piosenkę, którą będziecie mogli usłyszeć niebawem na naszym kanale You Tube. Na zakończenie podsumowaliśmy wspólnie spędzony czas, wręczyliśmy nagrody i umówiliśmy się na spotkanie podczas kolejnej edycji Ferii w Bibliotece!:)

Dziękujemy wszystkim naszym gościom, którzy podzielili się z nami swoją wiedzą i uśmiechem!

Dziękujemy Komisji Profilaktyki i Rozwiązywania Problemów Alkoholowych we Włodawie za ufundowanie nagród oraz materiałów plastycznych wykorzystanych podczas zajęć.

Dziękujemy Pani Krystynie Skrabek za pyszne pączki, którymi delektowaliśmy się w piątkowe popołudnie:)

Dziękuję również koleżankom bibliotekarkom za energię, wsparcie i wyrozumiałość;)

źródło: MBP Urszula Panasiuk

 

About TV Włodawa

13 odwiedzających teraz
3 gości, 10 bots, 0 członków
Cały czas: 479 o godz. 07-29-2015 12:09 am UTC
Najwięcej dzisiaj: 20 o godz. 01:35 am UTC
Ten miesiąc: 55 o godz. 08-03-2020 11:47 pm UTC
Ten rok: 155 o godz. 05-08-2020 02:14 pm UTC