Slide background
Slide background
Slide background
Slide background
Slide background
Home / Aktualności / Ferie w Gminie Włodawa
ferie-zimowe

Ferie w Gminie Włodawa

W dniach 2 – 13 luty 2015 r., w godz. 9.00 – 13.00 w świetlicach wiejskich w miejscowościach: Stawki, Różanka, Suszno, Orchówek, Sobibór, Okuninka, Korolówka, Korolówka Osada, Żuków, Krasówka odbywać się będą zimowe zajęcia świetlicowe dla dzieci i młodzieży. Organizatorem ferii jest Gminna Komisja Rozwiązywania Problemów Alkoholowych we Włodawie oraz Referat Kultury Urzędu Gminy Włodawa.

Oprócz codziennych zajęć, uczestnicy będą mogli wziąć udział w przedstawieniach teatralnych i pokazach we Włodawskim Domu Kultury. W poniedziałek 2 lutego dzieci ze Stawek, Różanki, Suszna, Sobiboru, Okuninki, Orchówka, Korolówki i Korolówki Osady uczestniczyć będą w spektaklach teatralnych w wykonaniu grupy Art.-Re – Studio Małych Form Teatralnych z Krakowa, która zaprezentuje dwa widowiska: „Wars i Sawa” oraz „Jaś i drzewo fasolowe”. Ponadto w tym dniu odbędą się warsztaty teatralne, a także prezentacja multimedialna na temat bezpiecznych zabaw zimowych, pokaz sprzętu gaśniczego i zwiedzanie wozu bojowego Komendy Powiatowej Państwowej straży Pożarnej we Włodawie. Kolejny wyjazd do Włodawskiego Domu Kultury zaplanowany jest na środę 4 lutego na występ iluzjonisty Janka Tajemniczego w programie „KID-SHOW”. Uczestniczyć w nim będą dzieci z Krasówki, Żukowa, Korolówki Osady, Sobiboru i Okuninki. Ostatni wyjazd do WDK zaplanowany jest na czwartek 5 lutego na pokaz instrumentalny przeprowadzony przez muzyków związanych z projektem „Coockies Band” w Lublinie. Uczestniczyć w nim będą dzieci ze Stawek, Różanki i Suszna. 

Zajęcia w świetlicach wzbogaci również Gminna Biblioteka Publiczna, która planuje w świetlicy w Susznie oraz w Żukowie przeprowadzić dwa bloki czytelnicze: głośne czytanie krótkich opowiadań o zimie wraz z zabawami ruchowymi, konkursami wiedzy i konkursem plastycznym o tematyce zimowej, a także pogadankę o empatii i asertywności na podstawie opowiadań o żółwiku Franklinie. Program biblioteki odbywać się będzie w dniach: 3 luty (wtorek) i 12 luty (czwartek) – Suszno oraz 5 luty (czwartek) i 9 luty (poniedziałek) – Żuków. 

Drugi tydzień Ferii upłynie pod znakiem sportu i rekreacji. W tym tygodniu ferii zapraszamy na zajęcia sportowe w Szkole Podstawowej w Orchówku, prowadzone przez nauczyciela w-f Arkadiusza Wolińskiego. Na wtorek (10 lutego) i środę (11 lutego) zaplanowano II Zimowy Wielobój Rekreacyjny, który zostanie rozegrany w hali sportowej w Orchówku. Ze względu na dużą liczbę dzieci, we wtorek (10 lutego), o tytuł Mistrza Ferii Zimowych Północy’2015, rywalizować będą uczestnicy Zimowisk w Stawkach, Różance, Susznie, Krasówce, Żukowie. Podczas środowego (11 luty) Wieloboju o tytuł Mistrza Ferii Zimowych Południa’2015 walczyć będą dzieciaki z Korolówki, Korolówki Osady, Orchówka, Sobiboru i Okuninki. 

Z uwagi, że 12 lutego wypada „Tłusty Czwartek”, zaplanowano zajęcia kulinarne, które poprowadzą panie z Kół Gospodyń Wiejskich. Dzieci będą mogły zobaczyć, jak się robi pączki czy faworki, a później wspólnie je degustować. 

Ponadto podczas ferii zimowych zaplanowano bale karnawałowe dla dzieci: 31 styczeń – świetlica w Żłobku; 7 luty – świetlica w Okunince, świetlica w Susznie i świetlica w Korolówce; 14 luty – świetlica w Korolówce Osada.

Zapraszamy wszystkie dzieci do udziału w zajęciach zimowych w świetlicach wiejskich.

źródło: Gmina Włodawa

About TV Włodawa

16 odwiedzających teraz
1 gości, 15 bots, 0 członków
Cały czas: 479 o godz. 07-29-2015 12:09 am UTC
Najwięcej dzisiaj: 34 o godz. 08:50 am UTC
Ten miesiąc: 55 o godz. 08-03-2020 11:47 pm UTC
Ten rok: 155 o godz. 05-08-2020 02:14 pm UTC