Home / Aktualności / Fałszywi ginekolodzy wpadli we Włodawie
tabletki

Fałszywi ginekolodzy wpadli we Włodawie

tabletkiUmawiali się z „pacjentkami” przez internet lub za pomocą ogłoszeń prasowych. Podawali się za lekarzy ginekologów. Oferowali im do sprzedaży tabletki wczesnoporonne, które w rzeczywistości miały zupełnie inne zastosowanie. Na każdym opakowaniu zarabiali prawie dwa tysiące złotych. Wpadli na gorącym uczynku we Włodawie, podczas sprzedaży specyfiku jednej z mieszkanek miasta.

Według ustaleń śledczych, pomysłodawczynią zrobienia biznesu na sprzedaży niby wczesnoporonnych tabletek była 32-letnia Helena C. W 2009 roku kobiecie wpadł w ręce pewien lek na dość poważną i uciążliwą chorobę. W ulotce dołączonej do opakowania wyczytała,że leku nie mogą przyjmować kobiety w ciąży. Wydedukowała, że lek może powodować poronienie. Od tego czasu zaczęła zamieszczać w internecie i prasie ogłoszenia o ” farmakologicznym przywracaniu cyklu”. Chętnych nie brakowało.

Z biegiem czasu kobieta poznała kilka osób,które wciągnęła w nielegalny proceder. Po pewnym czasie część z nich rozpoczynała działalność na własną rękę, dzieląc się na kilka grup i działając na wybranym terenie. Znaczna część tej grupy poznała się za pomocą portali randkowych. Szukali klientów poprzez ogłoszenia w prasie. Podawali się za lekarzy ginekologów- wyjaśnia mł.asp. Andrzej Fiołek z biura prasowego KWP w Lublinie.

Jak ustalili śledczy, fałszywi ginekolodzy sami przyjeżdżali do klientek. Zawsze umawiali się z nimi w miejscach publicznych. W trakcie spotkania długo tłumaczyli sposób dawkowania i skutki zażycia leku.

Opakowanie sprzedawanego przez nich leku kosztuje w aptece około 50 złotych, natomiast sprawcy sprzedawali je za dwa tysiące złotych. Aby ich klienci nie wiedzieli , co to za leki, ścierali specjalną substancją nazwę z opakowania,lub sprzedawali pigułki luzem – tłumaczy Fiołek.

Policjanci z KWP w Lublinie  od jakiegoś czasu śledzili prasowe ogłoszenia. Wśród nich znaleźli kilka, które wzbudziły ich podejrzenia. W niedzielę (10 lute-go) we Włodawie zatrzymali na gorącym uczynku Helenę C. i dwie inne osoby. W przeciągu tygodnia w ręce mundurowych wpadli kolejni czterej przestępcy. Wśrod zatrzymanych są dwie kobiety i pięciu męzczyzn – mieszkańcy Lublina i powiatu łukowskiego. Dziłali na terenie pięciu województw: lubelskiego, świętokrzyskiego, mazowieckiego, podkarpackiego i podlaskiego. Wszystkie zatrzymane osoby usłyszały zarzuty pomocy kobietom ciężarnym w przerwaniu ciąży poprzez sprzedaż im tabletek, które miały działenie poronne.

Wszyscy przyznali się do zarzucanych im czynów i złożyli wyjaśnienia. Grozi im do trzech lat więzienia – mówi Beata Syk Jankowska, rzeczniczka prasowa Prokuratury        Okręgowej w Lublinie. Śledczy  zabezpieczyli pieniądze, konta bankowe i samochody należące do zatrzymanych, których wartość szacowana jest na około 100 tysięcy złotych,oraz około 1300 tabletek, które sprzedawali jako Środki wczesnoporonne.Prokuratura oddała podejrzanych pod dozór policji. Jako dodatkowy Srodek zapobiegawczy zastosowała takie poręczenia majątkowe w wysokości prawie 45 tys. zł

źródło: NOWY TYDZIEŃ

About TV Włodawa

Leave a Reply

Your email address will not be published.

12345

Możesz użyć następujących tagów oraz atrybutów HTML-a: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>

18 odwiedzających teraz
3 gości, 15 bots, 0 członków
Cały czas: 569 o godz. 01-18-2023 01:44 pm UTC
Najwięcej dzisiaj: 38 o godz. 12:02 am UTC
Ten miesiąc: 39 o godz. 03-02-2024 11:52 pm UTC
Ten rok: 303 o godz. 02-01-2024 08:55 pm UTC