Slide background
Slide background
Slide background
Slide background
Slide background
Home / Aktualności / Europoseł odwiedził powiat
psl-podaki1-696x462

Europoseł odwiedził powiat

(27 września) Eurodeputowany Krzysztof Hetman wraz ze starostą Andrzejem Romańczukiem zachęcali odwiedzających włodawski bazar do składania podpisów pod projektem obywatelskim dotyczącym zniesienia podatku od emerytur i rent. Ludowcy odwiedzili też Wolę Uhruską, a wszystko oczywiście w ramach kampanii wyborczej.

Ta akcja Polskiego Stronnictwa Ludowego cieszy się coraz większym uznaniem w Polsce. Zbieranie podpisów pod projektem ustawy, której celem jest zwolnienie z podatku dochodowego i składki zdrowotnej osób pobierających rentę i emeryturę, we Włodawie przebiegało bardzo sprawnie. Tylko w godzinę zebrano dobrze ponad dwieście podpisów. Niemal wszyscy chętnie się pod tym pomysłem podpisywali, chętnie też przyjmowali od Krzysztofa Hetmana i Andrzeja Romańczuka ekologiczne torby na zakupy.

WIĘCEJ W NOWYM TYGODNIU

PSL już wcześniej proponował takie zmiany, jednak ich projekt nie spotkał się z zainteresowaniem Prawa i Sprawiedliwości. – W grudniu złożyliśmy projekt ustawy, zaś w marcu po pierwszym czytaniu projekt został w całości odrzucony głosami PiS. Nikt nie chciał nawet przekazać go do prac w komisjach sejmowych – mówił K. Hetman. Ponieważ projekt ustawy PSL został odrzucony, to ludowcy chcą, aby stał się teraz projektem obywatelskim. Do tego potrzeba jednak 100 tys. podpisów.

Stąd też ogólnopolska akcja, w tym również we Włodawie i okolicach. – Te zmiany są bardzo ważne, zwłaszcza dla osób starszych – mówi starosta A. Romańczuk, który specjalnie na ten dzień wziął urlop. – To by była rzeczywista pomoc dla ludzi o często bardzo niskich rentach czy emeryturach. Ta kwota, realnie zwiększona, stanowiłaby istotną pomoc przy zakupie leków czy opłatach, w tym np. drożejącego prądu. W ten bardzo prosty sposób można byłoby podnieść, często bardzo biednym Polakom, świadczenia. Tylko trzeba chcieć.

źródło: Nowy tydzień (pk)

About TV Włodawa

18 odwiedzających teraz
4 gości, 14 bots, 0 członków
Cały czas: 479 o godz. 07-29-2015 12:09 am UTC
Najwięcej dzisiaj: 28 o godz. 10:55 am UTC
Ten miesiąc: 55 o godz. 08-03-2020 11:47 pm UTC
Ten rok: 155 o godz. 05-08-2020 02:14 pm UTC