Home / Aktualności / Egzekucja bez litości
Szpital

Egzekucja bez litości

SzpitalWłodawski ratusz zablokował konto stojącego nad finansową przepaścią miejscowego szpitala. Kilka dni temu wystawił tytuł egzekucyjny i ściągnął 20 tysięcy zł zaległego podatku od nieruchomości, pomimo nalegań dyrektora szpitala i starosty włodawskiego, by wziął pod uwagę specyfikę tej jednostki i jeszcze poczekał. – Krew mnie zalewa, gdy widzę taką „politykę miłości” – mówi starosta Wiesław Holaczuk.

Większość polskich szpitali jest w dramatycznej sytuacji finansowej. To samo dotyczy włodawskiego szpitala, który ma wielomilionowe zadłużenie. Dyrektor Piotr Usowicz niejednokrotnie przyznawał, że każdy grosz decyduje o być albo nie być szpitala. Tymczasem w ubiegłym tygodniu miasto upomniało się o podatek od nieruchomości.

Ratusz wystawił tytuł egzekucyjny i tym sposobem z konta bankowego szpitala ściągnął 20 tysięcy złotych. – Prosiłem burmistrza, by tego nie robił, ale moje prośby nic dały. Dwadzieścia tysięcy to nie jest ogromna suma, jednak w naszej sytuacji pieniądze te mogły zostać spożytkowane na najpilniejsze potrzeby medyczne – mówi Usowicz.
Decyzji burmistrza Jerzego Września dziwi się również starosta włodawski Wiesław Holaczuk. – Włodawski szpital to jeden z najważniejszych podmiotów w mieście i burmistrz, podobnie jak wszyscy, powinien go wspierać. Sam fakt, że szpital jest największym zakładem pracy we Włodawie powinien mu wystarczyć. Inną sprawą jest wyjątkowość zadań, które szpital realizuje dla dobra mieszkańców, w większości miasta Włodawy. W innych miastach anuluje się podatki szpitalom, u nas blokuje konta. Ta sytuacja jest dla mnie niepojęta – mówi starosta.

Dalszą część artykułu znajdą Państwo na stronie Nowego Tygodnia

źródło Nowy Tydzień

About TV Włodawa

12 odwiedzających teraz
0 gości, 12 bots, 0 członków
Cały czas: 569 o godz. 01-18-2023 01:44 pm UTC
Najwięcej dzisiaj: 38 o godz. 12:02 am UTC
Ten miesiąc: 39 o godz. 03-02-2024 11:52 pm UTC
Ten rok: 303 o godz. 02-01-2024 08:55 pm UTC