Home / Kultura / Sztuka / Dyrektorzy i nauczyciele docenieni
starostwo

Dyrektorzy i nauczyciele docenieni

Dzień Nauczyciela to przede wszystkim powód do podziękowania tym wszystkim, którzy mają pod opieką nasze pociechy w szkołach. Najwięcej jest kwiatów i uśmiechów. Liczy się jednak także i finansowa „motywacja”.

Dzień Nauczyciela to przede wszystkim powód do podziękowania tym wszystkim, którzy mają pod opieką nasze pociechy w szkołach. Najwięcej jest kwiatów i uśmiechów. Liczy się jednak także i finansowa „motywacja”. Włodawski zarząd powiatu postanowił w tym roku uhonorować finansowo 13 dyrektorów i nauczycieli szkół ponadgimazjalnych.
Dyrektorzy szkół: Arlena Krawczuk (I LO we Włodawie), Eugeniusz Omelczuk (ZSZ nr 1 i II LO), Irena Dejer (SOSW) – otrzymali nagrody pieniężne. Z kolei dziesięciu wyróżniających się nauczycieli zarząd wyróżnił nieco niższymi kwotami. Są to – z I LO: Marta Olszewska i Róża Szaranik, z ZSZ nr 1 i II O: Ewa Capik i Stanisław Kwaśniewicz, z MDK: Anna Butryn. Najwięcej, bo aż pięcioro nauczycieli wyróżniono ze Specjalnego Ośrodka Szkolno- Wychowawczego, to: Karol Kawiak, Adriana Tyrawa, Joanna Szymańska, Piotr Huczuk i Agnieszka Michalska.
Wiesław Holaczuk – starosta włodawski, wręczając nagrody powiedział m.in. Kształtowanie i wychowywanie młodego pokolenia od zawsze cieszyło się w naszym kraju zasłużonym uznaniem i otoczone było szczególną troską. Często zapomina się jednak o tym, że tak naprawdę o sukcesie całego narodu i jego przyszłości decyduje w znacznej mierze edukacja. To na tym podstawowym poziomie rozwoju człowieka – w wieku kilku i kilkunastu lat – kształtują się charaktery i wielkość tak jednostek, jak i całych społeczeństw. W tym roku obchodzimy wspaniały jubileusz 40-lecia istnienia Specjalnego Ośrodka, stąd szczególne wyróżnienie ich pracy.
Warto dodać, że swojej strony każdy z dyrektorów przyznał najlepszym nauczycielom oddzielne nagrody.

źródło: Starostwo Powiatowe

 

About TV Włodawa

Leave a Reply

Your email address will not be published.

12345

Możesz użyć następujących tagów oraz atrybutów HTML-a: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>

14 odwiedzających teraz
3 gości, 11 bots, 0 członków
Cały czas: 569 o godz. 01-18-2023 01:44 pm UTC
Najwięcej dzisiaj: 28 o godz. 08:59 am UTC
Ten miesiąc: 28 o godz. 02-02-2023 08:59 am UTC
Ten rok: 569 o godz. 01-18-2023 01:44 pm UTC