Slide background
Slide background
Slide background
Slide background
Slide background
Slide background
Slide background
Home / Kultura / Sztuka / Dyrektorzy i nauczyciele docenieni
image_gallery

Dyrektorzy i nauczyciele docenieni

Dzień Edukacji Narodowej, zwany potocznie  Dniem Nauczyciela, to przede wszystkim powód do podziękowania tym wszystkim, którzy mają pod opieką nasze dzieci w szkołach. Tego dnia w każdej szkole jest wyjątkowo i radośnie. Liczy się jednak także i finansowa „motywacja”. Włodawski zarząd powiatu postanowił w tym roku uhonorować finansowo 5 dyrektorów i 12 nauczycieli szkół ponadgimazjalnych.

Dyrektorzy szkół: Arlena Krawczuk (I LO we Włodawie), Eugeniusz Omelczuk (ZSZ nr 1 i II LO), Irena Dejer (SOSW), Marek Wójciga i Joanna Litwiniuk-Kupisz – otrzymali symboliczne nagrody pieniężne. Zarząd wyróżnił także 12 nauczycieli. Są to – z I LO: Anna Czerniak, Ewa Kawiak i Małgorzata Siedlik, z ZSZ nr 1 i II LO: Wojciech Jarząbek, Halina Karpiuk, Elżbieta Kopyść i Marzena Puchalska, ze Specjalnego Ośrodka Szkolno-Wychowawczego: Anna Bajko-Książek, Barbara Dynkiewicz i Piotr Huczuk, z Poradni Psychologiczno-Pedagogicznej: Justyna Torbicz, z Młodzieżowego Domu Kultury: Mariusz Józefczuk.

- Nauczanie i wychowywanie młodego pokolenia to nie praca – to jedna z najtrudniejszych, ale i najpiękniejszych służb społecznych. Sam byłem przez jakiś czas nauczycielem, więc wiem, jaka to odpowiedzialność. O sukcesie całego narodu i jego przyszłości decyduje bowiem w znacznej mierze edukacja. Zaświadczyć mogę o tym uczniowie i rodzice, i my jako organ prowadzący szkół ponadgimnazjalnych. Trzeba jednak pamiętać, że zawód nauczyciela  to jest naprawdę powołanie, a nie praca i dlatego tylko wyjątkowi ludzie mogą być dobrymi nauczycielami, i my w powiecie tych wyjątkowych mamy.

Warto: dodać, że swojej strony każdy z dyrektorów przyznał najlepszym nauczycielom oddzielne nagrody.

źródło: Powiat Włodawa

 

About TV Włodawa

21 odwiedzających teraz
4 gości, 17 bots, 0 członków
Cały czas: 479 o godz. 07-29-2015 12:09 am UTC
Najwięcej dzisiaj: 36 o godz. 12:17 am UTC
Ten miesiąc: 71 o godz. 09-06-2019 09:20 am UTC
Ten rok: 398 o godz. 02-24-2019 11:41 am UTC