Slide background
Slide background
Slide background
Slide background
Slide background
Home / Kultura / Sztuka / Dyrektorzy i nauczyciele docenieni
image_gallery

Dyrektorzy i nauczyciele docenieni

Dzień Nauczyciela to przede wszystkim powód do podziękowania tym wszystkim, którzy mają pod opieką nasze pociechy w szkołach.  Najwięcej jest kwiatów i uśmiechów. Liczy się jednak także i finansowa „motywacja”. Włodawski zarząd powiatu postanowił w tym roku uhonorować finansowo 18 dyrektorów i nauczycieli szkół ponadgimazjalnych.

Dyrektorzy szkół: Arlena Krawczuk (I LO we Włodawie), Eugeniusz Omelczuk (ZSZ nr 1 i II LO), Irena Dejer (Specjalny Ośrodek Szkolno-Wychowawczy), Joanna Litwiniuk-Kupisz (Poradnia Psychologiczno-Pedagogiczna) i Marek Wójciga (MDK) – otrzymali nagrody finansowe. Również 13 wybijających się nauczycieli zarząd wyróżnił finansową gratyfikacją. Są to – z I LO: Ewa Bojanowska, Ewa Połuszańczyk-Oksytiuk, Urszula Sobiecka, z ZSZ nr 1 i II LO: Ewa Capik, Stanisław Kwaśniewicz, Małgorzata Trociuk, z SOSW: Danuta Drożyńśka, Katarzyna Skoczelas, Artur Mierzwa, Krystyna Chodakowska, z PPP: Jolanat Rzeczycka, Bożena Orłoś-Dąbrowska, z MDK: Iwona Szwaj.

Nagrody dla grona z Poradni wręczone zostaną 29 października z okazji jubileuszu 45-lecia placówki.

Wiesław Holaczuk – starosta włodawski, wręczając nagrody powiedział m.in. Kształtowanie i wychowywanie młodego pokolenia od zawsze cieszyło się w naszym kraju zasłużonym uznaniem i otoczone było szczególną troską. Często zapomina się jednak o tym, że tak naprawdę o sukcesie całego narodu i jego przyszłości decyduje w znacznej mierze edukacja. To na tym podstawowym poziomie rozwoju człowieka – w wieku kilku i kilkunastu lat – kształtują się charaktery i wielkość tak jednostek, jak i całych społeczeństw.

Warto dodać, że swojej strony każdy z dyrektorów przyznał najlepszym nauczycielom oddzielne nagrody ze swojej puli.

źródło: Starostwo Powiatowe we Włodawie

About TV Włodawa

11 odwiedzających teraz
2 gości, 9 bots, 0 członków
Cały czas: 479 o godz. 07-29-2015 12:09 am UTC
Najwięcej dzisiaj: 28 o godz. 10:55 am UTC
Ten miesiąc: 55 o godz. 08-03-2020 11:47 pm UTC
Ten rok: 155 o godz. 05-08-2020 02:14 pm UTC