Slide background
Slide background
Slide background
Slide background
Slide background
Slide background
Slide background
Home / Aktualności / Dyrektor Urbański zwolniony
mosir

Dyrektor Urbański zwolniony

Janusz Urbański, eksdyrektor włodawskiego MOSiR-u, po półrocznym zwolnieniu, wrócił w poniedziałek, 20 lipca do pracy. I natychmiast dostał z rąk burmistrza zwolnienie z trzymiesięcznym okresem wypowiedzenia. Co ciekawe nie będzie musiał świadczyć pracy, gdyż przez trzy lata nie był na urlopie. Janusz Urbański, członek włodawskiej Platformy, został przez swojego partyjnego kolegę – burmistrza Jerzego Września powołany na pełniącego obowiązki dyrektora MOSiR-u z początkiem maja 2008 r. – w atmosferze małego skandalu. Nie tylko nie miał wówczas wystarczających ku temu kwalifikacji – nigdy wcześniej nie pracował w sektorze budżetowym administracji, ale i nie miał ukończonych studiów wyższych żadnego stopnia. O konkursie burmistrz wtedy nie chciał słyszeć. Zrobił go dopiero wtedy, kiedy J. Urbański ukończył licencjat – w 2010 r. 
Teraz J. Urbański żegna się ze stanowiskiem, także w atmosferze skandalu. Tym razem związanego z prawie 80-dniowym niewykorzystanym urlopem wypoczynkowym. Jak się bowiem okazało – dyrektor od 2012 r. nie był na urlopie! W poniedziałek, 20 lipca, po półrocznym przebywaniu na zwolnieniu lekarskim, J. Urbański stawił się rześki i zdrowy do pracy. Niedługo jednak cieszył się pracą, gdyż za chwilę przyszedł burmistrz i wręczył mu wypowiedzenie. Jako powód podał brak zaufania oraz możliwości dalszej współpracy. Trzymiesięczny okres wypowiedzenia, który przysługuje eksdyrektorowi, nie zostanie jednak spożytkowany w pracy w MOSiR-ze, gdyż J. Urbański musi wykorzystać zaległy urlop. A uzbierało go się sporo! Kilkanaście dni za 2012, 26 dni za 2013, 26 za 2014 oraz 15 za rok bieżący. Łącznie około 80 dni. Wśród urzędników panuje jednoznaczna o tym opinia: – Zwykłego urzędnika wysyła się na urlop bez względu na potrzebę, zaś przepis wyraźnie mówi, że zaległy urlop trzeba wykorzystać do końca września roku następnego. Gdzie były kadry w przypadku dyrektora MOSiR-u?! 


Nie wiadomo czy były dyrektor nie odwoła się do sądu pracy. Ma na to 7 dni. 
Przypomnijmy. J. Urbański był dyrektorem MOSiR-u od 2008 r. – najpierw p.o., później kierownikiem. W latach 2008-2014 mógł być spokojny o swoją posadę, gdyż burmistrzem i zarazem jego pracodawcą był kolega partyjny J. Wrzesień. Kiedy jednak w grudniu ub.r. przyszedł nowy burmistrz, losy J. Urbańskiego były przesądzone. W styczniu br. nowy burmistrz chciał mu wręczyć wypowiedzenie. Jednak nie zdążył, gdyż dyrektor zachorował. Zwolnienie ciągnął przez 182 dni. Przez ten czas pobory płacił mu ZUS. Następczynią Urbańskiego została Teresa Zaleńska-Sak. 

źródło Nowy Tydzień

About TV Włodawa

26 odwiedzających teraz
4 gości, 22 bots, 0 członków
Cały czas: 479 o godz. 07-29-2015 12:09 am UTC
Najwięcej dzisiaj: 38 o godz. 12:52 am UTC
Ten miesiąc: 178 o godz. 06-09-2019 11:34 am UTC
Ten rok: 398 o godz. 02-24-2019 11:41 am UTC