Slide background
Slide background
Slide background
Slide background
Slide background
Home / Kultura / Sztuka / Dyrektor Kościuszki na kolejne 5 lat
kosciuszka

Dyrektor Kościuszki na kolejne 5 lat

Arlena Krawczuk, dyrektor I LO im. T. Kościuszki we Włodawie, przez kolejne 5 lat będzie kierować tą najstarszą szkołą średnią w mieście. Zarząd powiatu 26 lipca jednomyślnie podjął uchwałę w tej sprawie.

A. Krawczuk przed pięcioma laty wygrała konkurs na dyrektora I LO. Na pewno pomocna w tym była jej wieloletnia praktyka na stanowisku kierownika wydziału edukacji starostwa, gdzie odpowiadała m.in. za politykę oświatową powiatu. Argumentem przeważającym za powierzeniem jej kierowania liceum bez konkursu przez następną kadencję był fakt dobrych wyników uczniów oraz stosunkowo dobrego naboru. – Pomimo niżu demograficznego oraz ogólnej trudnej sytuacji w oświacie, pani dyrektor udało się uzyskać bardzo dobre wyniki, np. matury wypadają zawsze znacznie powyżej średniej wojewódzkiej czy krajowej – podkreśla starosta Wiesław Holaczuk.
Przypomnijmy, że również dyrektor ZSZ nr 1 i II LO Eugeniusz Omelczuk otrzymał (przed trzema laty) przedłużenie kierowania szkołą. Umowa kończy się za dwa lata. Czy wtedy zarząd ponownie powierzy mu te obowiązki? Przepisy przewidują możliwość przedłużenia kierowania szkołą za zgodą kuratorium. Do tej pory nie było z tą zgodą problemów, więc i tak może być w tym przypadku.

źródło: Nowy Tydzień

About TV Włodawa

12 odwiedzających teraz
4 gości, 8 bots, 0 członków
Cały czas: 479 o godz. 07-29-2015 12:09 am UTC
Najwięcej dzisiaj: 56 o godz. 03:48 am UTC
Ten miesiąc: 58 o godz. 10-05-2022 09:03 pm UTC
Ten rok: 160 o godz. 07-07-2022 04:24 pm UTC