Slide background
Slide background
Slide background
Slide background
Slide background
Home / Sport / Dwa brązowe medale włodawianek na Mistrzostwach Polski w Kickboxingu.
IMG_0361

Dwa brązowe medale włodawianek na Mistrzostwach Polski w Kickboxingu.

W Kurzętniku odbyły się 08-10.06.2018 r Mistrzostwa Polski Seniorów, Juniorów, Kadetów w kickboxingu w wersji light – contact. W zawodach wzięło udział prawie 500 zawodników i zawodniczek z 77 klubów w tym trzy zawodniczki z Międzyszkolnego Klubu Sportowego „Mechanik” Włodawa. Najlepsza zawodniczka wśród Juniorek, niepokonana w tamtym roku zdobywczyni Mistrzostwa Polski i Pucharu Polski, wystąpiła tym razem w wyższej kategorii wagowej do 65 kg.

Była to najsilniej obsadzona kategoria juniorek w Mistrzostwach Polski, ponieważ oprócz Dominiki na wagę zgłosiły się Weronika Szymczak Mistrzyni Polski, brązowa medalistka Mistrzostw Świata full-contact, oraz Zuzanna Kalbarczyk również Mistrzyni Polski light contact. Dominika wygrała pierwszą walkę przez poddanie, natomiast w półfinale czekała na nią Zuzanna Kalbarczyk. Pojedynek od początku stał na wysokim poziomie a walka do samego końca trzymała w niepewności, jednak to Kalbarczyk w końcówce przeprowadziła znakomitą akcje, która zadecydowała o wyniku rywalizacji. Jagiełłowicz musiała zadowolić się brązowym medalem, jednak jak mówi jej trener, stoczyła najlepszy pojedynek w swojej karierze i pokazała że zasługuje na miano Mistrzyni, świadczyć o tym może również fakt, że Kalbarczyk oprócz tego, że zwyciężyła w finale, została wybrana najlepszą zawodniczką Mistrzostw Polski. 

              Brązowy medal zdobyła również w kategorii do 65 kg kadetek starszych debiutująca Wiktoria Suchorab, pokonując przez przewagę techniczną Amelię Łakomską z KSW ŁKS Boks Łódź, niestety w półfinale przegrała w podobny sposób również z późniejszą Mistrzynią Polski Oliwią Ściągaj X Fight Piaseczno. 

              O pechu może mówić dojeżdżająca z gminy Podedwórze na treningi do Włodawy Aleksandra Sokołowska w kat 46 kg kadetek starszych, bowiem już w pierwszej walce trafiła na Mistrzynię Polski, zawodniczkę gospodarzy Samantę Klein i przegrała pojedynek.

              Wyjazd na zawody był możliwy dzięki Sponsorom Panu WiesławoIMG_0351 IMG_0356 IMG_0361i Blicharskiemu prezesowi firmy HANDBUD Włodawa, Państwu Ryszardowi i Marii Drob właścicielom Hotelu DROB w Urszulinie oraz dotacjom z Urzędu Miasta i Starostwa Powiatowego we Włodawie.

                

               

About TV Włodawa

11 odwiedzających teraz
1 gości, 10 bots, 0 członków
Cały czas: 479 o godz. 07-29-2015 12:09 am UTC
Najwięcej dzisiaj: 29 o godz. 03:58 pm UTC
Ten miesiąc: 52 o godz. 09-04-2022 12:44 pm UTC
Ten rok: 160 o godz. 07-07-2022 04:24 pm UTC