Home / Drzewa wycięli w pień, a ścieżkę zniszczyli

Drzewa wycięli w pień, a ścieżkę zniszczyli

Pan Krzysztof z Włodawy chciał pokazać znajomym uroki nadbużańskich terenów. Namówił ich na rowerową przejażdżkę ścieżką wzdłuż rzeki Bug. To, co zobaczył podczas wyprawy, zbulwersowało go. – Okazało się, że nic ma co pokazywać. Drzewa nad rzeką ktoś wyciął w pień, a ścieżkę rowerową rozjeździł ciężkim sprzętem. Nawet przejechać nie mieliśmy którędy. Po kostki w błocie brodziliśmy. Skandal… – mówi.

Wyprawę rozpoczęli z Włodawy. Mieli pojechać trasą przez Orchówek do Dubnika i wrócić przez Okuninkę. jednak już za Kiszamią w Orchówku czekała na nich przykra niespodzianka. Trafili na bagno, które trudno było ominąć. Trasę zniszczyli prawdopodobnie mieszkańcy Orchówka, którzy wycinali nad rzeką drzewa i wywozili je z lasu.

- Ścieżka jest tak zniszczona, że nie mieliśmy którędy przejechać – mówi włodawianin. – Ciekawi mnie, kto pozwoli! na tak dużą wycinkę. Część lasu nad rzeką zniknęła z powierzchni ziemi. Przecież jest to teren znajdujący się w obszarze chronionym Natura 2000. Jest tam mnóstwo gatunków ptaków będących pod ochroną. Poza tym jest sezon lęgowy i, z tego co się orientuję, w tym okresie wycinki nie powinno się prowadzić – twierdzi nasz rozmówca.

- Rolnicy należący do wspólnoty gruntowej z Orchówka wystąpili do nas o zgodę na wycinkę drzew w tej części miejscowości. Pozwolenie otrzymali. Ważne jest ono do końca grudnia. Mieli jednak stosować się do obowiązujących przepisów o ochronie ptaków i okresu lęgowego. Poinstruowani zostali kiedy i jakie drzewa mogą wycinać. A czy do tych przepisów zastosowali się, tego nie wiemy – usłyszeliśmy w urzędzie gminy.

Stan ścieżki urzędnicy mają w najbliższym czasie skontrolować. Mieszkańcy Orchówka, którzy wywozili tędy drewno, prawdopodobnie będą musieli ją naprawić.

- Przyzwoitość zobowiązuje do tego, żeby naprawić to, co się zniszczyło – mówią urzędnicy.

Źródło: SUPER TYDZIEŃ

About TV Włodawa

Leave a Reply

Your email address will not be published.

12345

Możesz użyć następujących tagów oraz atrybutów HTML-a: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>

13 odwiedzających teraz
1 gości, 12 bots, 0 członków
Cały czas: 569 o godz. 01-18-2023 01:44 pm UTC
Najwięcej dzisiaj: 29 o godz. 10:26 am UTC
Ten miesiąc: 93 o godz. 07-11-2024 04:48 am UTC
Ten rok: 303 o godz. 02-01-2024 08:55 pm UTC