Slide background
Slide background
Slide background
Slide background
Slide background
Home / Aktualności / Droga powiatowa w Adampolu remontowana
droga

Droga powiatowa w Adampolu remontowana

drogaStarosta włodawski – Wiesław Holaczuk osobiście odwiedził plac budowy remontowanego właśnie odcinka drogi w powiatowej w Adampolu. Prawie półtorakilometrowy odcinek drogi był w fatalnym stanie. – Jeszcze podczas wakacji droga będzie wreszcie spełniała oczekiwania mieszkańców i turystów – mówi W. Holaczuk.

Starosta włodawski – Wiesław Holaczuk osobiście odwiedził plac budowy remontowanego właśnie odcinka drogi w powiatowej w Adampolu. Prawie półtorakilometrowy odcinek drogi był w fatalnym stanie. – Jeszcze podczas wakacji droga będzie wreszcie spełniała oczekiwania mieszkańców i turystów – mówi W. Holaczuk.
Przetarg na remont tego odcinka wygrało włodawskie Przedsiębiorstwo Remontowo-Budowlane. Kwota przetargu to prawie 660 tys. zł. Wykonawca powinien jeszcze w sierpniu uporać się z zadaniem. Jako że pogoda na razie dopisuje, więc nie widać zagrożenia terminu wykonania robót.
Pieniądze na remont drogi to rezultat zabiegów starosty o przyznanie pieniędzy w ramach tzw. schetynówek. 12 kwietnia W. Holaczuk przyjął od sekretarza stanu w Ministerstwie Administracji i Cyfryzacji – Włodzimierza Karpińskiego oraz wojewody lubelskiego – Jolanty Szołno-Koguc umowę o udzielenie dotacji celowej na tę drogę w ramach programu wieloletniego pn. „Narodowy Program Przebudowy Dróg Lokalnych – Etap II Bezpieczeństwo – Dostępność – Rozwój”. Umowa dotyczyła dotacji w kwocie 534 tys. 562 zł z przeznaczeniem na remont drogi powiatowej nr 1711L na odcinku od drogi wojewódzkiej nr 818 do drogi krajowej 82 w Adampolu (gm. Wyryki). Droga powiatowa w Adampolu zostanie wyremontowana z dofinansowaniem z budżetu państwa w wysokości 50% inwestycji. Powiat i gmina Wyryki wyłożą po równio drugą połowę z kwoty przetargowej.
- Co roku staramy się o jak największe nakłady na drogi powiatowe – mówi starosta W. Holaczuk. – Wiem bowiem dobrze, że stan naszych dróg, zwłaszcza teraz – po długiej zimie – budzi wiele zastrzeżeń. Przez ostatnie lata udało nam się pozyskać rekordowe sumy na nasze drogi. Oczywiście znaczna część tych pieniędzy to są fundusze z zewnątrz, w tym też – jak ta podpisana z panią wojewodą umowa na drogę w Adampolu – ze środków budżetu państwa. Zdajemy sobie oczywiście sprawę z faktu, że ciągle są to środki niewystarczające, ale trudno w ciągu kilku lat nadrobić kilkudziesięcioletnie zaniedbania. Cieszy mnie również fakt, że tę potrzebną inwestycję będziemy realizować w partnerstwie z samorządem gminy Wyryki.
Długość remontowej drogi powiatowej w Adampolu wynosi 1 480 m. Droga jest w fatalnym stanie i jest ona m.in. dojazdową do SP ZOZ Gruźlicy i Choroby Płuc w Adampolu.

Starostwo Powiatowe we Włodawie

About TV Włodawa

15 odwiedzających teraz
0 gości, 15 bots, 0 członków
Cały czas: 479 o godz. 07-29-2015 12:09 am UTC
Najwięcej dzisiaj: 26 o godz. 01:13 pm UTC
Ten miesiąc: 55 o godz. 10-04-2021 05:20 pm UTC
Ten rok: 155 o godz. 05-19-2021 12:25 pm UTC