Home / Na Sygnale / Diler w rękach policji
marihuans

Diler w rękach policji

Niezwykle pracowitą niedzielę mieli policjanci pilnujący bezpieczeństwa w Okunince. Patrol zatrzymał trzech mężczyzn, którzy złamali ustawę o przeciwdziałaniu narkomanii.

- 22-latek z Lublina, 32-latek z Rejowca i 34-latek z Siedlec odpowiedzą za posiadanie narkotyków. Zgodnie z Ustawą o przeciwdziałaniu narkomanii, grozi im kara do 3 lat pozbawienia wolności, a 32-latek będzie też odpowiadał za sprzedaż środków odurzających, za co grozi mu kara do 10 lat pozbawienia wolności – mówi Bożena Szymańskaz włodawskiej policji. Te zatrzymania to efekt pracy tylko dwóch policjantów, którzy w niedzielę 20 lipca patrolowali Okuninkę. – Najpierw funkcjonariusze zauważyli mężczyznę, który trzymał w ręku jakieś zawiniątko. Na widok zbliżającego się radiowozu zaczął nerwowo się zachowywać i próbował ukryć trzymane w dłoni woreczki foliowe. Policjanci niezwłocznie podjęli próbę legitymowania i zabezpieczenia trzymanych przedmiotów. Jak się okazało w jednym z woreczków znajdował się biały proszek, w drugim zaś susz – tłumaczy Szymańska.

To jednak nie wszystko, bo w trakcie dalszych czynności policjanci w spodniach 22-latka z Lublina znaleźli osmoloną fifkę, w której – jak wykazało badanie – palił wcześniej haszysz. Jakby tego było mało, mężczyzna w chwili zatrzymania był pijany – miał blisko promil alkoholu w organizmie. – Nie potrafił wyjaśnić, skąd ma narkotyki. Ostatecznie 22-latek został zatrzymany. Usłyszał zarzut posiadania substancji odurzających o wadze blisko 3 gramów. Poddał się dobrowolnie karze i po wykonaniu czynności został zwolniony – wyjaśnia Szymańska. Po odwiezieniu mężczyzny do komendy policjanci wrócili nad jezioro. Nie minęło wiele czasu, a w ich radiowozie znaleźli się kolejni dwaj zatrzymani za posiadanie substancji niedozwolonych. Tym razem funkcjonariusze nakryli 34-latka z Siedlec, gdy ten kupował marihuanę od 32-letniego mieszkańca Rejowca Fabrycznego. – Diler miał niemal gram amfetaminy i ponad 16 gram marihuany. Obaj mężczyźni trafili do policyjnego aresztu, a o ich dalszym losie zdecyduje prokurator. Grozi im do trzech lat pozbawienia wolności – mówi Szymańska. – Mieszkaniec Rejowca Fabrycznego za handel narkotykami może spędzić w więzieniu do 10 lat.

źródło: Nowy Tydzień

About TV Włodawa

26 odwiedzających teraz
0 gości, 26 bots, 0 członków
Cały czas: 569 o godz. 01-18-2023 01:44 pm UTC
Najwięcej dzisiaj: 38 o godz. 01:00 am UTC
Ten miesiąc: 55 o godz. 09-13-2023 10:04 am UTC
Ten rok: 569 o godz. 01-18-2023 01:44 pm UTC