Home / Aktualności / Delegacja bez wypłaty
izrael

Delegacja bez wypłaty

izraelTen wyjazd nie odbył się na koszt podatników a dla naszego powiatu może przynieść wymierne korzyści – wyjaśnia Wiesław Holaczuk, starosta włodawski, który tuż przed świętami był w służbowej delegacji w Izraelu. Bo choć starosta formularz delegacji pobrał, to pieniędzy na nią nie wypłacił i – jak zapewnia – od początku nie miał takie zamiaru.

W połowie grudnia ub.r. starosta włodawski i kierownik wydziału organizacyjno-prawnego starostwa Mariusz Zańko pojechali na seminarium do Jerozolimy na zaproszenie Instytutu Yad Vashem, który pokrywał cały koszt pobytu. Delegacja włodawska zapłaciła natomiast z własnej kieszeni za bilety lotnicze w obie strony. W sumie z Polski, obok przedstawicieli powiatu włodawskiego, z prawie tygodniową wizytą do Izraela udało się kilkudziesięciu samorządowców, głównie z powiatów i gmin, które mają na swoim terenie miejsca pamięci związane z Holokaustem.
- Podczas tego kilkudniowego pobytu nie tylko omawialiśmy plany dotyczące przyszłości Muzeum Obozu Zagłady w Sobiborze – mówi W. Holaczuk – ale przy okazji promowaliśmy nasze strony. Efektem tych rozmów jest m.in. zapowiedź zintensyfikowania przyjazdu młodych Izraelczyków do Sobiboru i powiatu włodawskiego. Staraliśmy się również przekonać władze Izraela (m.in. przewodniczącego parlamentu, przedstawicieli ministerstwa edukacji czy władze samorządowe) do promowania Sobiboru jako miejsca spotkań młodzieży z całego świata, w którym będzie można realizować ciekawe projekty z zakresu tematyki Holokaustu, jak również integracji młodych ludzi. Jeśli te zamierzenia uda się zrealizować skorzysta na tym wielu mieszkańców powiatu.
Starosta zapewnia również, że ani on ani towarzyszący mu kierownik wydziału organizacyjnego, nie wypłacili sobie delegacji za pobyt w Izraelu (o co pytaliśmy pisząc przed świętami o tym wyjeździe). – Owszem delegacja została formalnie wystawiona po to, by w razie jakiegoś nieszczęśliwego zdarzenia było potwierdzenie, że pobyt miał charakter służbowy, ale w ślad za tym nie poszła żadna wypłata z kasy starostwa – wyjaśnia Holaczuk. – Jako urzędnik wyjeżdżający służbowo zawsze muszę pobierać formularz delegacji, ale nigdy ich nie realizuję – dodaje.

źródło: Nowy Tydzień

About TV Włodawa

Leave a Reply

Your email address will not be published.

12345

Możesz użyć następujących tagów oraz atrybutów HTML-a: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>

16 odwiedzających teraz
0 gości, 16 bots, 0 członków
Cały czas: 569 o godz. 01-18-2023 01:44 pm UTC
Najwięcej dzisiaj: 21 o godz. 12:30 am UTC
Ten miesiąc: 569 o godz. 01-18-2023 01:44 pm UTC
Ten rok: 569 o godz. 01-18-2023 01:44 pm UTC