Slide background
Slide background
Slide background
Slide background
Slide background
Slide background
Slide background
Home / Na Sygnale / Debata „Nasze Bezpieczeństwo”
debata

Debata „Nasze Bezpieczeństwo”

Wczoraj w Gminnym Ośrodku Kultury w m. Hańsk odbyła się debata społeczna poświęcona bezpieczeństwu. W spotkaniu udział wzięli Komendant Powiatowy Policji we Włodawie, Komendant Komisariatu w Urszulinie oraz przedstawiciele lokalnych instytucji samorządowych i mieszkańcy. Poruszono kwestie związane z zagrożeniami w ruchu drogowym, bezpieczeństwie publicznym oraz przemocą w rodzinie.

Wczoraj w Gminnym Ośrodku Kultury w m. Hańsk odbyła się debata społeczna poświęcona bezpieczeństwu. Poruszane były kwestie dotyczące zagrożeń w ruchu drogowym, bezpieczeństwa publicznego oraz przemocy w rodzinie. Odbyła się również projekcja filmu „Śmierć czai się na drodze”, która skłoniła wszystkich zebranych do głębszej refleksji. W debacie uczestniczyło ok. 50 osób.

W spotkaniu zorganizowanym przez Komendę Powiatową Policji we Włodawie i Komisariat Policji w Urszulinie wzięli udział Komendant Powiatowy Policji we Włodawie mł. insp. Mariusz Siegieda, Komendant Komisariatu w Urszulinie asp. sztab. Jarosław Lange oraz inni policjanci. Przedstawili ogólną sytuację dotyczącą bezpieczeństwa na terenie całego powiatu włodawskiego oraz w szczególności gm. Hańsk.

Obecny na debacie gospodarz terenu – wójt gminy Hańsk Pan Marek Kopieniak podziękował za dobrą współpracę pomiędzy władzami lokalnymi a Policją. W imieniu mieszkańców poinformował, że poziom bezpieczeństwa w jego gminie jest dobry. Zaapelował jedynie o delegowanie policjantów na spotkania ze społecznością lokalną.

Na debacie gościli pracownicy gmin powiatu włodawskiego, przedstawiciele GOPS, ośrodków kultury, sołtysi, dyrektorzy szkół i ich zastępcy, młodzież szkolna z opiekunami oraz przedstawiciel OSP w Urszulinie. Wszyscy mieli okazję wypowiedzieć się na temat bezpieczeństwa w ich gminie oraz nurtujących ich problemów.

Spotkanie zachęciło wszystkich do wspólnych przemyśleń i określenie działań w celu jeszcze większej poprawy bezpieczeństwa. Jednym z najważniejszych wniosków z debaty jest organizacja spotkań profilaktycznych dla młodzieży szkolnej oraz społeczności lokalnej na temat zagrożen we współczesnym świecie.

Kolejna debata odbędzie się w dniu 29 kwietnia 2015 roku w Zespole Szkół Centrum Kształcenia Rolniczego w Korolówce.

źródło: KWP

About TV Włodawa

28 odwiedzających teraz
2 gości, 26 bots, 0 członków
Cały czas: 479 o godz. 07-29-2015 12:09 am UTC
Najwięcej dzisiaj: 35 o godz. 02:10 am UTC
Ten miesiąc: 94 o godz. 09-18-2019 09:29 am UTC
Ten rok: 398 o godz. 02-24-2019 11:41 am UTC