Home / Aktualności / Dbają o bezpieczeństwo wczasowiczów
policja kosidlo

Dbają o bezpieczeństwo wczasowiczów

policja kosidloPolicjanci każdego dnia w ciągu wakacji kontrolują akweny jezior, niestrzeżone kąpieliska, plaże oraz obiekty pływające na wodzie. Ich czujność, dyspozycyjność i bezzwłocznie podjęte działania uratowały życie i zdrowie wielu ludziom. Przypominamy i apelujemy o rozwagę i rozsadek szczególnie osób wypoczywających nad wodą.


Policjanci każdego dnia w ciągu wakacji kontrolują akweny jezior, niestrzeżone kąpieliska, plaże oraz obiekty pływające na wodzie. Tylko w minionym tygodniu stermotorzyści wyciągnęli z Jeziora Białego w Okunince sześć osób, których życie było bezpośrednio zagrożone utonięciem.

W jednym przypadku dwoje wczasowiczów pływających na dmuchanym materacu zostało zepchniętych przez silny wiatr i dużą falę w głąb jeziora. Para nie mogła o własnych siłach dopłynąć do brzegu. Policjanci zabrali wystraszonych ,,pływaków” na pokład łodzi i bezpiecznie przetransportowali na brzeg.

Kolejne dwa przypadki dotyczą młodych ludzi, którzy wygłupiając się na kajakach nieopatrznie wywrócili je do góry dnem, a sami wpadli do wody. Sytuacja miała miejsce na środku jeziora i to, że byli w kapokach niewątpliwie uratowało im życie. Policjanci wypatrzyli przez lornetkę potrzebujących pomocy i po zabraniu na pokład motorówki bezpiecznie odstawili na brzeg. Napełnionym wodą sprzętem pływającym w obydwu przypadkach zajęli się właściciele wypożyczalni.

Przypominamy i apelujemy o rozwagę i rozsadek szczególnie osób wypoczywających nad wodą. Pamiętajmy o podstawowych zasadach bezpieczeństwa. Nie wypływajmy na nadmuchiwanych sprzętach na głęboką wodę. Korzystajmy tylko ze strzeżonych kąpielisk, pod żadnym pozorem nie pozostawiajmy dzieci bez opieki – nie powinny one wchodzić do wody same. Nie należy wchodzić do wody po alkoholu czy do niej skakać. Bezpieczeństwo w głównej mierze zależy od nas samych.

źródło: KPP WŁODAWA

About TV Włodawa

6 odwiedzających teraz
1 gości, 5 bots, 0 członków
Cały czas: 569 o godz. 01-18-2023 01:44 pm UTC
Najwięcej dzisiaj: 14 o godz. 12:03 am UTC
Ten miesiąc: 30 o godz. 05-20-2024 11:39 pm UTC
Ten rok: 303 o godz. 02-01-2024 08:55 pm UTC