Slide background
Slide background
Slide background
Slide background
Slide background
Home / Aktualności / Czy dobrze słyszysz?
411x0_0ae7489ecf6530697da1bb89ce657bf0

Czy dobrze słyszysz?

Mieszkańcy Włodawy mogą za darmo sprawdzić jak słyszą. W poniedziałek 16 czerwca odbędzie się plenerowa akcja bezpłatnych badań pod hasłem „Pokonaj ubytek słuchu”, organizowana przez ACS „Słuchmed” z Lublina.

Specjalny pojazd będzie czekać na zainteresowanych przy skrzyżowaniu ulic Pocztowej i Przechodniej. Chętnie będą mogli nie tylko zbadać słuch, ale także skorzystać z bezpłatnych konsultacji specjalistów.Szacuje się, że problemy ze słuchem ma co trzeci Polak, a dotykają one coraz młodszych ludzi. Można temu przeciwdziałać poprzez wczesne zdiagnozowanie problemów. Na badanie powinny się zgłosić szczególnie te osoby, które nie słyszą dzwonka do drzwi lub coraz głośniej słuchają radia i oglądają telewizję, którym zdarza się, że nie słyszą telefonu komórkowego lub wydaje im się, że inni mówią niewyraźnie.

Wykonywane w słuchawkach badanie trwa kilka minut i jest całkowicie bezbolesne. Podczas reakcji pacjenta na podawane w różnych tonach dźwięki powstaje wykres „słyszalności”, na podstawie którego specjalista na miejscu określa czy i jakie działania należy podjąć w konkretnych przypadkach. Oprócz diagnozy, pacjenci otrzymują materiały z informacjami: jak dbać o słuch, skąd się biorą problemy ze słyszeniem, jak działa aparat słuchowy i w jaki sposób uzyskać dofinansowanie do zakupu takiego urządzenia.

Oferta jest kierowana do pacjentów w różnym wieku. – Na badania mogą się zgłaszać już dzieci sześcio- czy siedmioletnie, natomiast górna granica wieku jest właściwie nieograniczona – mówią lekarze. By skorzystać z tej propozycji nie potrzebne są żadne skierowania ani wcześniejsza rejestracja.

(fot. sluchmed.pl) ias 24

About TV Włodawa

11 odwiedzających teraz
0 gości, 11 bots, 0 członków
Cały czas: 479 o godz. 07-29-2015 12:09 am UTC
Najwięcej dzisiaj: 23 o godz. 12:20 pm UTC
Ten miesiąc: 29 o godz. 12-01-2022 07:40 pm UTC
Ten rok: 160 o godz. 07-07-2022 04:24 pm UTC