Home / Aktualności / Czipowanie psów nadal aktualne
pies_2560x1600_017

Czipowanie psów nadal aktualne

DUŻA MASKOTKA-PIES-FUNDATOR-P.STEFAŃSCY-WŁODAWACoraz więcej właścicieli psów we Włodawie znakuje swoje zwierzaki, ale liczba zaczipowanych czworonogów wciąż nie jest zadowalająca. Do połowy grudnia można to zrobić za darmo. Koszty elektronicznego znakowania psów ponosi miasto. Ze statystyk, którymi dysponuje urząd miejski wynika, że w ostatnim kwartale ubiegłym roku zostało zaczipowanych 150 psów, a w pierwszym półroczu bieżącego roku – 128. 

Usługi wykonuje Gabinet Weterynaryjny „Wet.Rol” przy ul. Suchawskiej 5, zarówno w dni robocze, jak też w weekendy.
Właściciele psów powinni mieć ze sobą dowód tożsamości, wypełnić wniosek o rejestrację zwierzęcia, a także okazać książeczkę szczepień psa, rodowodu lub innego dokumentu potwierdzającego prawa do zwierzęcia oraz przedstawić dowód aktualnego szczepienia przeciwko wściekliźnie. Wniosek potrzebny do zaczipowania psa można pobrać ze strony: www.wlodawa.eu.

Zabieg wszczepienia mikroprocesora jest prawie bezbolesny, a czip jest wielkości ziarenka ryżu, które nie przeszkadza zwierzęciu i nie powoduje reakcji alergicznych.

Wszystkie dane, dotyczące zaczipowanych zwierząt i ich właścicieli, są wprowadzone do elektronicznej bazy danych, która w razie potrzeby umożliwia szybkie ustalenie właściciela zagubionego psa i zawiadomienie o odnalezieniu zwierzęcia.

W przyszłym tygodniu we Włodawie odbędzie się kolejna w tym roku akcja wyłapywania bezpańskich zwierząt. Na razie schwytano 10 psów, które trafiły do schroniska w Chełmie. Organizatorzy akcji przypominają, że informacje o pojawieniu się bezpańskich psów w mieście można przekazywać do Straży Miejskiej lub Wydziału Inwestycji i Gospodarki Mieniem Urzędu Miejskiego.

IAS

About TV Włodawa

12 odwiedzających teraz
2 gości, 10 bots, 0 członków
Cały czas: 569 o godz. 01-18-2023 01:44 pm UTC
Najwięcej dzisiaj: 13 o godz. 08:31 am UTC
Ten miesiąc: 37 o godz. 12-04-2023 03:49 pm UTC
Ten rok: 569 o godz. 01-18-2023 01:44 pm UTC