Home / Aktualności / Czekają na sprawiedliwość
sad

Czekają na sprawiedliwość

Przemek Staśkiewicz zginął w wypadku, do którego doszło wczesną wiosną w Orchówku. Zabił go pierścień z niezabezpieczonego koła, które chłopak pompował na prośbę jednego ze swoich pracodawców. W wyniku toczącego się postępowania właściciel zakładu usłyszał zarzuty. Prokuratura nie wyklucza, że będzie ich więcej.

25-letni Przemek Staśkiewicz zginął 16 kwietnia. Tuż po wypadku sprawę jego tragicznej śmierci próbowała wyjaśniać włodawska Prokuratura Rejonowa, ale postępowanie przejęła chełmska Prokuratura Okręgowa. Wiceszef „okręgówki” Mariusz Koszuk informuje, że sprawa jest bliska zakończenia.
- Właściciel zakładu z Orchówka, na którego terenie zginął 25-letni Przemek Staśkiewicz usłyszał zarzuty z ustawy o dozorze technicznym – mówi Mariusz Koszuk. – Chodzi o jedno z urządzeń znajdujących się w zakładzie, które było niesprawne – dodaje prokurator. Nie wyklucza jednak, że właścicielowi firmy przedstawionych zostanie więcej zarzutów. – Czekamy na opinię biegłych z Zakładu Medycyny Sądowej w Lublinie na temat obrażeń, którym uległ poszkodowany. To od jej treści będzie zależało ewentualne rozszerzenie zarzutów – twierdzi Koszuk i dodaje, że sprawa wypadku w Orchówku zostanie zakończona jeszcze w tym roku. To dobra wiadomość dla rodziny Przemka, która teraz pozostaje praktycznie bez środków do życia. – Jeśli postępowanie się zakończy, będziemy mogli wystąpić o odszkodowanie, tak bardzo potrzebne matce i braciom Przemka – mówi jego wujek Józef Staśkiewicz. Zaznacza jednak, że jeśli sprawa będzie umorzona, bądź rozstrzygnie się na korzyść właściciela zakładu, w którym zginął Przemek, wystąpi przeciwko niemu w sprawie cywilnej. – Czekamy na finał sprawy z nadzieją, że sprawiedliwości stanie się zadość – mówi pan Józef.

źródło: Nowy Tydzień

About TV Włodawa

Leave a Reply

Your email address will not be published.

12345

Możesz użyć następujących tagów oraz atrybutów HTML-a: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>

21 odwiedzających teraz
1 gości, 20 bots, 0 członków
Cały czas: 569 o godz. 01-18-2023 01:44 pm UTC
Najwięcej dzisiaj: 29 o godz. 01:24 am UTC
Ten miesiąc: 303 o godz. 02-01-2024 08:55 pm UTC
Ten rok: 303 o godz. 02-01-2024 08:55 pm UTC