Slide background
Slide background
Slide background
Slide background
Slide background
Home / Kultura / Sztuka / Czcił zamiast uczyć
szkola

Czcił zamiast uczyć

Były starosta włodawski i obecny radny powiatowy oraz szef struktur PiS Wiesław Holaczuk zamiast uczyć historii w szkole, we wtorek (10 kwietnia) wziął urlop bezpłatny i pojechał do Warszawy, by uczestniczyć w ostatniej miesięcznicy rocznicy tragedii smoleńskiej.

Jeszcze przed kilkoma miesiącami radny Holaczuk na sesji głośno ubolewał nad faktem, że obrady są zwoływane w inny dzień tygodnia niż czwartek. W czwartki bowiem, pracując jako nauczyciel historii w popularnym „Modrzewiaku”, ma tylko jedną poranną lekcję. Radny żalił się, że utracona każda lekcja to dla niego, a zwłaszcza jego uczniów, niepowetowana strata.
Teraz jednak – jak widać – strata godzin lekcyjnych, na które dyrektor szkoły musiał znaleźć zastępstwo, nie stanowiła wielkiego problemu. I co najciekawsze: sprawa by tak może nie bulwersowała, gdyby nie 6-sekundowa wypowiedź W. Holaczuka w głównym wydaniu Wiadomości TVP, gdzie uzasadniał swój przyjazd do stolicy potrzebą pomodlenia się za ofiary katastrofy smoleńskiej. – Pojechałem, bo miałem takie prawo – tłumaczy były starosta. – Zrobiłem to z powodów patriotycznych. Wziąłem bezpłatny urlop w szkole, więc w swoim postępowaniu nie widzę nic zdrożnego – dodaje.

źródło: Nowy Tydzień (pb)

About TV Włodawa

31 odwiedzających teraz
7 gości, 24 bots, 0 członków
Cały czas: 479 o godz. 07-29-2015 12:09 am UTC
Najwięcej dzisiaj: 41 o godz. 01:18 pm UTC
Ten miesiąc: 90 o godz. 10-21-2019 08:58 am UTC
Ten rok: 398 o godz. 02-24-2019 11:41 am UTC