Slide background
Slide background
Slide background
Slide background
Slide background
Home / Aktualności / Ćwierć wieku w trudnych czasach
handbud5-696x461

Ćwierć wieku w trudnych czasach

Ponad setka gości przybyła na uroczyste obchody 25-lecia istnienia włodawskiej firmy budowlanej „Handbud”, której właścicielem jest Wiesław Blicharski. Gwiazdą wieczoru był znany aktor Andrzej Grabowski, a wśród gości honorowych można było zobaczyć m.in. wicemarszałka Krzysztofa Grabczuka, starostę Andrzeja Romańczuka, burmistrza Wiesława Muszyńskiego, wójtów oraz prawosławnych arcybiskupów: diecezji wrocławsko-szczecińskiej – Jerzego oraz lubelsko-chełmskiej – Abla.


Uroczystości rozpoczęła msza św. w kościele pw. Chrystusa Miłosiernego w Urszulinie, zaś część oficjalna odbyła się w hotelu Drob. Tam też miały miejsce wystąpienia okolicznościowe, po których swój występ kabaretowo-sceniczny przestawił Andrzej Grabowski – znany m.in. z roli Ferdynanda Kiepskiego. Całość zwieńczyły: występ ukraińskich „Mołodyczek” oraz pokaz kickbokserów z włodawskiego Skorpiona. Do późnych godzin nocnych bawiono się przy zespole Flasz Music.

Jubileusz był doskonałą okazją do wręczenia wielu odznaczeń i medali. Jeden z nich – Medal Pamiątkowy Województwa Lubelskiego – nadany został właśnie firmie Handbud i wręczony przez wicemarszałka K. Grabczuka.

Początki firmy „Handbud” sięgają czerwca 1993 roku, kiedy to została zarejestrowana dwuosobowa firma. Po dwóch latach działalności rozrosła się na tyle, że była znana we Włodawie i okolicy. Rokiem przełomowym był 1998, kiedy rozszerzono asortyment o stolarkę i wyroby pcv, a w 2000 r. dodano produkcję kostki brukowej. Obecnie firma współpracuje z bardzo wieloma inwestorami, buduje także bądź adaptuje szereg obiektów. Działa na terenie całego województwa lubelskiego.

Budowała obiekty w Lublinie, Parczewie, Urszulinie, Kaniowoli i w wielu innych miejscach. Ta firma wybudowała m.in. włodawski ratusz czy hotel Drob. Zakład kompleksowo realizuje zadania w budownictwie mieszkaniowym i przemysłowym. Specjalizuje się także w budownictwie użyteczności publicznej, remontach, adaptacjach i modernizacjach. Dysponuje dyskontem handlującym materiałami budowlanymi. Handbud od lat z powodzeniem korzysta z pomocy dofinansowania ze środków UE.

Handbud otrzymał wiele prestiżowych nagród, w tym Polskiego Towarzystwa Budowlanego – „Kryształową Cegłę” czy gazety Puls Biznesu – „Gazelę”. W tym roku otrzymał tytuł „(W)schody Powiatu Włodawskiego”. Na polu charytatywnym pomaga wielu instytucjom i fundacjom, które stawiają sobie za cel troskę o zabezpieczenie materialne pokrzywdzonych przez los. Jest sponsorem, fundatorem i dobroczyńcą w wielu dziedzinach – sportu (kickboxing), kultury (MDK, Festiwal Trzech Kultur) czy społecznych.

Właścicielem jest Wiesław Blicharski.

źr∂óło: Nowy Tydzień (pk)

About TV Włodawa

17 odwiedzających teraz
3 gości, 14 bots, 0 członków
Cały czas: 479 o godz. 07-29-2015 12:09 am UTC
Najwięcej dzisiaj: 22 o godz. 02:51 am UTC
Ten miesiąc: 56 o godz. 08-04-2022 03:45 pm UTC
Ten rok: 160 o godz. 07-07-2022 04:24 pm UTC