Slide background
Slide background
Slide background
Slide background
Slide background
Slide background
Home / Aktualności / Chroń przed grypą siebie i innych- komunikat
Zrzut ekranu 2017-02-03 o 14.54.46

Chroń przed grypą siebie i innych- komunikat

  Państwowy Powiatowy Inspektor Sanitarny we Włodawie zachęca do włączenia się w działania informacyjno-edukacyjne, przedsięwzięte w związku ze stale wzrastającą liczbą zachorowań na grypę i choroby grypopodobne w skali całego kraju. W obecnym okresie notuje się wyraźnie wzrastający trend zachorowań na grypę w porównaniu z rokiem ubiegłym. 

             Grypa to ostre wirusowe zakażenie górnych dróg oddechowych, wywoływane przez wirusa grypy, przenoszącego się głównie drogą kropelkową, dlatego też przebywanie w dużych skupiskach ludzi sprzyja rozprzestrzenianiu się tego wirusa. Warto więc mieć na uwadze, że przestrzeganie podstawowych zasad higieny w miejscach użyteczności publicznej może przyczynić się do uniknięcia zachorowania na grypę. 

Należy podkreślić, że jednym ze skutecznych sposobów zminimalizowania ryzyka zachorowania na tę chorobę jest profilaktyka pod postacią corocznego szczepienia poprzedzającego sezon zachorowań na grypę, a także przestrzeganie podstawowych zasad higieny, unikanie kontaktu z osobami chorymi oraz pozostanie w domu w przypadku wystąpienia objawów grypopodobnych. 

           W związku z powyższym zwracam się z uprzejmą prośbą o zamieszczenie na stronie internetowej ulotki informacyjnej, dostępnej w załączeniu do niniejszego pisma.grypa

About TV Włodawa

28 odwiedzających teraz
3 gości, 25 bots, 0 członków
Cały czas: 479 o godz. 07-29-2015 12:09 am UTC
Najwięcej dzisiaj: 36 o godz. 12:16 am UTC
Ten miesiąc: 211 o godz. 10-19-2018 10:37 am UTC
Ten rok: 276 o godz. 07-06-2018 03:36 pm UTC