Home / Na Sygnale / Chełm: Uważajmy na drodze
toyota

Chełm: Uważajmy na drodze

Do zdarzenia doszło wczoraj wieczorem w miejscowości Chojno Nowe na trasie Lublin – Chełm. Z nieustalonych przyczyn kierujący samochodem marki Toyota 26-letni mieszkaniec Chełma potrącił pieszą 68-letnia mieszkankę Lublina. Kobieta mimo natychmiastowej pomocy medycznej zmarła. Policjanci ustalają okoliczności wypadku.
 
Do zdarzenia doszło wczoraj wieczorem na trasie Lublin – Chełm w miejscowości Chojno Nowe. Z nieustalonych dotąd przyczyn kierujący samochodem marki Toyota 26-letni mieszkaniec Chełma potrącił pieszą 68-letnia mieszkankę Lublina.
Badanie alkomatem wykazało, że kierujący był trzeźwy. Kobieta zmarła na miejscu zdarzenia. Policjanci ustalają wszystkie okoliczności wypadku.
Prosimy kierowców o rozważną, ostrożną  jazdę oraz dostosowanie prędkości do warunków panujących na drodze. Pieszych natomiast o poruszanie się po drogach zgodnie z obowiązującymi zasadami, w szczególności prosimy o przekraczanie jezdni w miejscu do tego wyznaczonym. Niedozwolonym jest nagłe wbieganie na jezdnię, wchodzenie na drogę zza samochodu/ autobusu, przypominamy także że każdy pieszy przed wejściem na przejście dla pieszych powinien upewnić się czy jest możliwość przekroczenia jezdni, czy nie nadjeżdżają samochody.
 Niestety bywa tak, że pieszy nie rozglądając się na boki wchodzi na jezdnię tuż przed nadjeżdżający samochód. W takiej sytuacji nietrudno o wypadek, przy obecnych warunkach atmosferycznych droga hamowania znacznie się wydłuża. Ważnym elementem jest także noszenie odblasków – pieszy choćby ubrany na czarno ale posiadający elementy odblaskowe jest bardziej widoczny, każdy kierowca widząc takiego pieszego jest w stanie przygotować się na jego wejście na ulicę.
 
zródło KWP
W.P

About TV Włodawa

Leave a Reply

Your email address will not be published.

12345

Możesz użyć następujących tagów oraz atrybutów HTML-a: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>

7 odwiedzających teraz
1 gości, 6 bots, 0 członków
Cały czas: 569 o godz. 01-18-2023 01:44 pm UTC
Najwięcej dzisiaj: 24 o godz. 12:59 am UTC
Ten miesiąc: 303 o godz. 02-01-2024 08:55 pm UTC
Ten rok: 303 o godz. 02-01-2024 08:55 pm UTC