Slide background
Slide background
Slide background
Slide background
Slide background
Home / Aktualności / Chełm: Usiłował przekroczyć granicę kradzionym samochodem
autko

Chełm: Usiłował przekroczyć granicę kradzionym samochodem

autkoChełmscy policjanci na przejściu granicznym w Dorohusku zatrzymali 37-letniego obywatela Ukrainy przekazanego im przez funkcjonariuszy Straży Granicznej. Mężczyzna próbował przekroczyć granicę polską-ukraińską kradzionym samochodem VW T5Caravelle o wartości około 130 tys. złotych.Właściciel o kradzieży swojego samochodu dowiedział się od funkcjonariuszy.
Wczoraj we wczesnych godzinach porannych na przejście graniczne w Dorohusku podjechał VW T5 Caravella na czeskich tablicach rejestracyjnych którego kierowcą był 37-letni obywatel Ukrainy. Mężczyzna posiadał przy sobie oryginalny kluczyk do samochodu, dowód rejestracyjny oraz ważne ubezpieczenie pojazdu a sam samochód w systemach informatycznych nie figurował jako skradziony.
Zainteresowanie pograniczników wzbudził fakt, iż nie posiadał on żadnego dokumentu potwierdzającego możliwość poruszania się cudzym samochodem a tym bardziej przekraczania nim granicy. Gdy doszły do tego pokrętne tłumaczenia Ukraińca, pogranicznicy za pośrednictwem czeskiej policji skontaktowali się z właścicielem pojazdu. Jak się okazało był on bardzo zdziwiony, że jego samochód znajduje się na granicy polsko-ukraińskiej a nie na parkingu strzeżonym w Pradze gdzie zaparkował go 22 sierpnia 2013r. Mężczyzna bezzwłocznie złożył zawiadomienie o kradzieży auta którego wycenił na kwotę 130 tys złotych, natomiast Obywatel Ukrainy został przekazany policji i osadzony w policyjnym areszcie.

About TV Włodawa

13 odwiedzających teraz
1 gości, 12 bots, 0 członków
Cały czas: 479 o godz. 07-29-2015 12:09 am UTC
Najwięcej dzisiaj: 23 o godz. 12:20 pm UTC
Ten miesiąc: 29 o godz. 12-01-2022 07:40 pm UTC
Ten rok: 160 o godz. 07-07-2022 04:24 pm UTC