Home / Na Sygnale / Chełm: Policjanci zatrzymali 52-letniego zabójce 2 studentów
zatrzymanie

Chełm: Policjanci zatrzymali 52-letniego zabójce 2 studentów

zatrzymanieChełmscy policjanci zatrzymali 52-letniego Janusza W. ps. „Chrypa”. Mężczyzna to groźny chełmski przestępca, który ma na koncie udział w zorganizowanej grupie przestępczej o charakterze zbrojnym, której celem było popełnienie takich przestępstw jak rozboje, wymuszenia rozbójnicze, pobicia oraz kradzieże.Jednak najbardziej znaną sprawą za jaką ma odpowiedzieć 52-latek to sprawa zabójstwa dwóch maturzystów w 2000r w barze „Miś”. Zatrzymany  52-latek miał nakłaniać do zabójstwa jednego z członków konkurencyjnej grupy przestępczej. Zamiast niego ofiarą padli dwaj maturzyści przebywający w tym czasie w barze. Janusz W. przez wiele lat ukrywał się przed wymiarem sprawiedliwości, wyrokiem sądu został skazany na 15 lat więzienia.

Do zatrzymania tego niebezpiecznego przestępcy doszło wczoraj około godz. 22.30. Chełmscy policjanci patrolujący ul. Kopernika w Chełmie zwrócili uwagę na mężczyznę, który na ich widok zaczął uciekać w kierunku pobliskich bloków. Nie reagował na polecenia zatrzymania się wydawane przez funkcjonariuszy. Próba ucieczki nie powiodła się, już po chwili był w ich rękach. Mężczyzna stawiał opór, nie stosował się do wydawanych poleceń nie chciał podać swoich danych osobowych. Po przewiezieniu do komendy okazało się, że jest to groźny chełmski przestępca o pseudonimie „Chrypa” czyli 52-letni Janusz W. Mężczyzna noc spędził w policyjny areszcie. Dzisiaj został doprowadzony do zakładu karnego w Chełmie.
Zatrzymany Janusz W. przez wiele lat ukrywał się przed wymiarem sprawiedliwości.   52-latek odpowie m.in. za udział w zorganizowanej grupie przestępczej o charakterze zbrojnym. której celem było popełnienie takich przestępstw jak rozboje, wymuszenia rozbójnicze, pobicia oraz kradzieże. Do tych przestępstw miało dochodzić w 1999 roku. Dodatkowo 52-latek został skazany wyrokiem sądu za włamanie do poradni stomatologicznej skąd zabrał mienie o wartości ponad 100 tysięcy złotych. Jednak najbardziej znaną sprawą z jaką ma odpowiedzieć 52-latek to sprawa zabójstwa dwóch maturzystów w barze „Miś”.
Do zabójstwa doszło w nocy z 31 maja na 1 czerwca 2000 roku. Dwaj maturzyści, 20-letni Adam i o rok starszy Artur świętowali w chełmskim barze „Miś” zdane egzaminy. W pewnej chwili przez okno wystawowe padł strzał. Kula przeleciała przez plecy Adama i ugodziła siedzącego naprzeciwko kolegę. Obaj zginęli na miejscu. Okazało się, że padli ofiarą porachunków gangsterskich.
Według ustaleń śledczych ofiarą miał być inny mężczyzna, jeden z członków konkurencyjnej grupy przestępczej, który także był w barze. Nakłaniać do zabójstwa miał właśnie zatrzymany przez policjantów Janusz W. 52-latek nakłonił do tego Krzysztofa B. a ten wraz z Januszem N. zlecił zabójstwo Wojciechowi W.
W 2012 roku Sąd Okręgowy w Lublinie wydał wyroki w tej sprawie. Zabójca Wojciech W. został skazany na karę 25 lat pozbawienia wolności.Krzysztof B., Janusz N. i Janusz W. zostali skazani na 15 lat więzienia.
Janusz W. dziś został doprowadzony do Zakładu Karnego w Chełmie, gdzie będzie odbywał wyrok za popełnione przestępstwa.
KWP
AF

About TV Włodawa

Leave a Reply

Your email address will not be published.

12345

Możesz użyć następujących tagów oraz atrybutów HTML-a: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>

10 odwiedzających teraz
0 gości, 10 bots, 0 członków
Cały czas: 569 o godz. 01-18-2023 01:44 pm UTC
Najwięcej dzisiaj: 38 o godz. 01:20 am UTC
Ten miesiąc: 55 o godz. 09-13-2023 10:04 am UTC
Ten rok: 569 o godz. 01-18-2023 01:44 pm UTC