Slide background
Slide background
Slide background
Slide background
Slide background
Home / Aktualności / Chełm: Nietrzeźwe matki (Ponad 2 promile)
wodka

Chełm: Nietrzeźwe matki (Ponad 2 promile)

Ponad 2 promile alkoholu w organizmie miały matki opiekujące się swoimi dziećmi. 6-letni syn jednej z nich został zauważony przez chełmskich policjantów, jak szedł samotnie w nocy przez jedną z miejscowości. Jak się okazało, dwójką pozostałych dzieci 36-latki jak i szóstką własnych, opiekowała się jej również pijana koleżanka. Wkrótce całą sprawą zajmie się sąd.

Chełmscy kryminalni wracali do komendy, gdy kilka minut po godzinie pierwszej w nocy w jednej z podchełmskich miejscowości zauważyli idącego ulicą małego chłopca. Nie dość, że znajdował się bez opieki, w dodatku ubrany był jedynie w t-shirt, spodnie oraz klapki. Załzawiony 6-latek powiedział policjantom, że szuka mamy. Stróże prawa wraz z chłopcem pojechali pod wskazane przez niego miejsce zamieszkania. Tam  dopiero kilka minut później pojawiła się 36 letnia matka chłopca. Kobieta, od której czuć było woń alkoholu,  nie potrafiła nawet powiedzieć, gdzie w tej chwili znajduje się jej syn. Kiedy policjanci dowiedzieli się, że 36-latka jest jeszcze matką dwójki dzieci  w wieku 4 oraz 14 lat, przebywających u jej koleżanki, postanowili to sprawdzić. Na miejscu okazało się, że wskazana 35-letnia koleżanka również jest pod wpływem alkoholu.  Kobieta opiekowała się w tym stanie nie tylko dziećmi koleżanki ale i  szóstką swoich dzieci w wieku od 3 do 16 lat. Na szczęście  w pobliżu mieszkała teściowa jednej z kobiet, która za zgodą nietrzeźwych  mam  zaopiekowała się dziećmi. Policjanci  zatrzymali obie  kobiety i osadzili  w policyjnym areszcie.

Teraz całą sprawą zajmie się sąd. Jeżeli okaże się, że przez niewłaściwą opiekę doszło do narażenia dzieci na niebezpieczeństwo, nieodpowiedzialnym matkom grozi nawet do 5  lat pozbawienia wolności.

M.K.

źródło KWP

About TV Włodawa

31 odwiedzających teraz
5 gości, 26 bots, 0 członków
Cały czas: 479 o godz. 07-29-2015 12:09 am UTC
Najwięcej dzisiaj: 34 o godz. 10:09 am UTC
Ten miesiąc: 155 o godz. 05-08-2020 02:14 pm UTC
Ten rok: 155 o godz. 05-08-2020 02:14 pm UTC