Home / Na Sygnale / Chełm: Grożąc pozbawieniem życia dziecka żądał pieniędzy.
policja

Chełm: Grożąc pozbawieniem życia dziecka żądał pieniędzy.

Za usiłowanie wymuszenia rozbójniczego odpowie 58- letni mieszkaniec gminy Kamień. Mężczyzna za pomocą wiadomości sms groził małżeństwu pozbawieniem życia ich syna żądając jednocześnie wydania pieniędzy. Pokrzywdzeni o zdarzeniu powiadomili dyżurnego chełmskiej komendy. Policjanci zajmujący się tą sprawą ustalili i zatrzymali sprawcę. Jak się okazało zatrzymany mężczyzna znany był rodzinie. Był już też notowany za popełnione wcześniej przestępstwa Dzisiaj zostanie doprowadzony do prokuratury z wnioskiem o zastosowanie środka zapobiegawczego.

Do zdarzenia doszło w poniedziałek rano. 38- letni mieszkaniec gminy Chełm otrzymał z nieznanego mu numeru wiadomość tekstową sms, w której nadawca groził pozbawieniem życia jego nieletniego syna. Sprawca żądał wydania pieniędzy w kwocie 300 tysięcy złotych. Pokrzywdzeni o zdarzeniu tym powiadomili dyżurnego chełmskiej komendy.

Policjanci zajmujący się tą sprawą ustalili sprawcę. Okazał się nim znajomy małżeństwa 58- letni mieszkaniec gminy Kamień. Mężczyzna ten został zatrzymany we wtorek na obrzeżach Chełma, gdy jechał samochodem. Jak ustalili śledczy był on już wcześniej notowany za przestępstwa przeciwko mieniu, rodzinie i opiece oraz obrotowi gospodarczemu.

Dzisiaj zostanie doprowadzony do prokuratury z wnioskiem o zastosowanie środka zapobiegawczego. Zgodnie z przepisami kodeksu karnego czyn ten zagrożony jest karą pozbawienia wolności do lat 10.

E.C. KWP 

About TV Włodawa

15 odwiedzających teraz
1 gości, 14 bots, 0 członków
Cały czas: 569 o godz. 01-18-2023 01:44 pm UTC
Najwięcej dzisiaj: 22 o godz. 12:33 am UTC
Ten miesiąc: 28 o godz. 02-02-2023 08:59 am UTC
Ten rok: 569 o godz. 01-18-2023 01:44 pm UTC