Slide background
Slide background
Slide background
Slide background
Slide background
Home / Aktualności / CBŚ rozbiło gang złodziei samochodów
cbs

CBŚ rozbiło gang złodziei samochodów

Dostawcze mercedesy i volkswageny, nowe lub kilkuletnie, padały łupem złodziei w Austrii i Niemczech. Na terenie powiatu parczewskiego i włodawskiego auta były rozbierane na części, a te następnie sprzedawane. Na tym procederze przestępcy dorobili się setek tysięcy złotych.
Od kilku miesięcy śledztwo w tej sprawie prowadzi Centralne Biuro Śledcze pod nadzorem Wydziału Zamiejscowego w Białej Podlaskiej Prokuratury Okręgowej w Lublinie. – Postępowaniem objętych jest dziewięć osób. Są to głównie mieszkańcy powiatu parczewskiego. Jednak wśród tych osób znalazł się także mieszkaniec powiatu włodawskiego – wyjaśnia prokurator Marek Maksymowicz z bialskiej okręgówki.

Chodzi o Kazimierza M. z gminy Włodawa. Jemu śledczy postawili zarzut umyślnego paserstwa. Na początkowym etapie śledztwa wystąpili do sądu z wnioskiem o jego tymczasowe aresztowanie, ale sąd wniosek oddalił.

Pozostałe osoby, jak mówi prokurator Maksymowicz, są podejrzane o kradzież z włamaniem, usiłowanie popełnienia takiego przestępstwa i paserstwo.

Przestępczy proceder polegał na kradzieży nowych lub prawie nowych dostawczych mercedesów i volkswagenów na terenie Austrii i Niemiec. Samochody trafiały do tzw. dziupli na terenie powiatu parczewskiego. Tam były rozbierane na części. – Dochodziło też do legalizacji takich skradzionych samochodów. Polegało to na tym, że w rozbity lub w jakiś inny sposób uszkodzony pojazd na polskich numerach rejestracyjnych wkładano części ze skradzionych aut – często z trzech, czterech lub nawet więcej – wyjaśnia prokurator Maksymowicz.

Bialscy śledczy wciąż ustalają dokładną liczbę skradzionych w Zachodniej Europie samochodów. Do tej pory doliczyli się czternastu. Śledztwo jest rozwojowe i prokuratura nie wyklucza kolejnych zatrzymań.

źródło: nowy tydzień

About TV Włodawa

Leave a Reply

Your email address will not be published.

12345

Możesz użyć następujących tagów oraz atrybutów HTML-a: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>

16 odwiedzających teraz
1 gości, 15 bots, 0 członków
Cały czas: 479 o godz. 07-29-2015 12:09 am UTC
Najwięcej dzisiaj: 25 o godz. 03:17 pm UTC
Ten miesiąc: 55 o godz. 10-04-2021 05:20 pm UTC
Ten rok: 155 o godz. 05-19-2021 12:25 pm UTC