Home / Na Sygnale / CBŚ: Policjanci Centralnego Biura Śledczego zlikwidowali nielegalną uprawę marihuany.
CB?/KWP Lublin

CBŚ: Policjanci Centralnego Biura Śledczego zlikwidowali nielegalną uprawę marihuany.

Policjanci z Centralnego Biura Śledczego zatrzymali 33-latka, który na terenie gminy Tuczna w wynajęty domku urządził nielegalną uprawę marihuany na dużą skalę. Policjanci zabezpieczyli prawie 4 kg suszu. Za produkcję i przemyt narkotyków będzie odpowiadał też jego 28-letni kompan. Grozi im kara do 15 lat pozbawienia wolności.

Policjanci z Centralnego Biura Śledczego ustalili, że na terenie gminy Tuczna w wynajmowanym domku może znajdować się nielegalna produkcja marihuany na dużą skalę. We wtorek nad ranem policjanci wspierani funkcjonariuszami Izby Celnej w Białej Podlaskiej weszli do wytypowanej kwatery. Okazało się, że wewnątrz w wyłożonym folią pomieszczeniu znajduje się uprawa marihuany. Wyposażona ona została w specjalistyczne oświetlenie i automatykę związaną z dozowaniem nawozów i wody niezbędnej do hodowli roślin. Zabezpieczone rośliny sięgały wysokości 1, 2 m. Łącznie zabezpieczono około 30 roślin, z których mogło zostać wyprodukowanych około 4 kg suszu. Policjanci ustalają, od jakiego czasu trwała tego typu produkcja i gdzie mogły trafiać narkotyki.

ZOBACZ FILM

Ze wstępnych ustaleń wynika, że swoją produkcję 33-latek przeniósł z terenu gminy Łopiennik Duży. Do tej sprawy został zatrzymany 29-letni Kamil P. U niego policjanci zabezpieczyli jeszcze prawie 100 gram marihuany z poprzedniej produkcji. Wszystko wskazuje na to, że wyprodukowana przez nich marihuana trafiała do Niemiec i Anglii. To właśnie w Anglii 33-letni Michał S. został wcześniej skazany za produkcję narkotyków, gdzie po wyjściu z zakładu karnego powrócił do Polski. Obaj mężczyźni zostali doprowadzeni do Prokuratury Okręgowej w Lublinie Ośrodek Zamiejscowy w Białej Podlaskiej.

Pierwszy z zatrzymanych 33-letni Michał S. usłyszał już zarzuty związane z przemytem wewnątrzwspólnotowym i obrotem narkotyków w znacznych ilościach. Grozi mu kara pozbawienia wolności do lat 15. Dziś na wniosek prokuratury Sąd Rejonowy w Białej Podlaskiej rozpatrzy wniosek w zakresie jego tymczasowego aresztowania. Dziś do prokuratury trafi kolejny z zatrzymanych. Sprawa ma charakter rozwojowy.

źródło: KWP

 

About TV Włodawa

12 odwiedzających teraz
1 gości, 11 bots, 0 członków
Cały czas: 569 o godz. 01-18-2023 01:44 pm UTC
Najwięcej dzisiaj: 24 o godz. 02:48 am UTC
Ten miesiąc: 28 o godz. 02-02-2023 08:59 am UTC
Ten rok: 569 o godz. 01-18-2023 01:44 pm UTC