Slide background
Slide background
Slide background
Slide background
Slide background
Home / Kultura / Sztuka / Były sekretarz do zakładu
Marta-Wawryszuk-696x928

Były sekretarz do zakładu

Nową sekretarz gminy Włodawa jest od 1 grudnia Marta Wawryszuk – dotychczasowa kierownik referatu. Wieloletni sekretarz Andrzej Kratiuk otrzymał propozycję nie do odrzucenia – pracy u boku wójta jako specjalista ds. polityki gospodarki odpadami.

Po objęciu steru przez nowego wójta Dariusza Semeniuka było wiadomo, że urząd czekają zmiany kadrowe. Najważniejsze po wójcie stanowisko w urzędzie – sekretarza – objęła miała Marta Wawryszuk, doświadczona urzędniczka, dotychczasowa kierownik referatu kultury, oświaty, sportu i turystyki.

Z kolei przyszłość byłego sekretarza Andrzeja Kratiuka ważyła się do końca. O tym, że jego los jest przesądzony, było wiadomo odkąd nowym wójtem został nominat z PSL. Nie jest bowiem tajemnicą, że A. Kratiuk ma zupełnie inne poglądy. Swego czasu mówiło się nawet o nim jako o niemal pewnym kandydacie na wójta z ramienia PiS. Zatem jego przeniesienie na podrzędne stanowisko nie stanowi niespodzianki.

Mówi się nawet, że ten gest to przejaw dużego szacunku nowego wójta dla wieloletniej pracy A. Kratiuka jako sekretarza gminy (a wcześniej wicewójta). – Pieniądze dostał mniejsze, niż miał do tej pory, ale na pewno szansa rozwoju jest. Gospodarka odpadami to zajęcie na lata. Można zażartować nawet, że urzędu może nie być, ale na pewno śmieci i problemy z nimi związane będą zawsze – mówi jeden z urzędników.

źró∂ło: Nowy Tydzień (pk)

About TV Włodawa

18 odwiedzających teraz
3 gości, 15 bots, 0 członków
Cały czas: 479 o godz. 07-29-2015 12:09 am UTC
Najwięcej dzisiaj: 30 o godz. 03:38 pm UTC
Ten miesiąc: 44 o godz. 09-17-2020 04:11 pm UTC
Ten rok: 155 o godz. 05-08-2020 02:14 pm UTC