Home / Na Sygnale / Były policijant niewinny śmierci pieszego
sad

Były policijant niewinny śmierci pieszego

Były już policjant włodawskiej drogówki Bogdan M. nie jest winny spowodowania wypadku drogowego, w którym życie stracił pieszy Stanisław P. Tak uznał Sąd Rejonowy we Włodawie. Skazał go jedynie za ucieczkę z miejsca zdarzenia i nieudzielenia pomocy oraz sfałszowanie umowy kupna-sprzedaży samochodu, którym potrącił pieszego. Za te czyny wymierzył mu rok i dwa miesiące więzienia w zawieszeniu na cztery lata. Wyrok nie jest prawomocny. Chełmska prokuratura jest zaskoczona wyrokiem i zapowiada apelację.Prokuratora oskarżyła Bogdana M. o spowodowanie wypadku, w którym życie stracił Stanisław P. przed sądem odpowiadali także trzej koledzy byłego mundurowego,  którzy pomagali mu zacierać ślady przestępstwa. Jednak oni zdecydowali przyznać się do winy i poddać się karze Mariusz O. i Mariusz C. usłyszeli wyrok 10 miesięcy więzienia w zawieszeniu na 2 lata i grzywnę. Wojciech T. został skazany na rok więzienia w zawieszeniu na 2 lata i grzywnę. Wyrok jest już prawomocny.

Proces w tej sprawie toczył się przed włodawskim sądem ponad trzy lata. W środę zapadł wyrok Bogdan M. został uniewinniony od zarzutu spowodowania wypadku ze skutkiem śmiertelnym. Sąd uznał go winnym jedynie ucieczki z miejsca zdarzenia i nieudzielenia pomocy rannemu pieszemu, a także sfałszowaniu umowy kupna-sprzedaży żuka. Za te czyny wymierzył mu karę roku i dwóch miesięcy więzienia w zawieszeniu na cztery lata oraz grzywnę -Z pewnością będziemy apelować. Czekamy na uzasadnienie wyroku zapowiada Marzena Kucińska szefowa Prokuratury Rejonowej w Chełmie.

źródło: nowy tydzień (mb)

 

 

 

 

 

 

 

 

 

About TV Włodawa

Leave a Reply

Your email address will not be published.

12345

Możesz użyć następujących tagów oraz atrybutów HTML-a: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>

1 odwiedzających teraz
0 gości, 1 bots, 0 członków
Cały czas: 569 o godz. 01-18-2023 01:44 pm UTC
Najwięcej dzisiaj: 9 o godz. 01:08 am UTC
Ten miesiąc: 29 o godz. 05-01-2024 01:42 am UTC
Ten rok: 303 o godz. 02-01-2024 08:55 pm UTC